Trabzonspor'dan çifte talep

Trabzonspor, Süper Lig'in 37. haftasındaki Altay maçının 14 Mayıs'ta Şanlıurfa GAP Stadyumu'nda oynanmasını, şampiyonluk kupa töreninin de 15 Mayıs'ta Medical Park Stadı'nda yapılmasını istedi

Trabzonspor'dan çifte talep

CiddiGazete- Trabzonspor'dan yapılan açıklamada, Süper Lig 2021-2022 sezonunda şampiyonluğu ilan ettikleri Antalyaspor karşılaşması sonrası Medical Park Stadyumu'nun gerek zemininde, gerekse teknik ve fiziki altyapı şartlarında müsabaka oynanmasını engelleyecek ağır tahribat oluştuğunun tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

- Mevcut tespitlerimiz değerlendirildiğinde, 37. haftada kendi sahamızda oynayacağımız Altay müsabakasının, sahamızda oynanmasının, sporcu sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokabileceği, futbolumuzun görsel açıdan kötü bir görüntüye yol açılarak marka değerine ciddi zarar verilebileceği, maçın yayın, reklam vb. süreçlerinin sağlıklı işleyemeyeceği gibi tehlikelerin yaşanabileceği sonucu ortaya çıkmaktadır.

- Bu doğrultuda Altay karşılaşmasının 14 Mayıs Cumartesi günü Şanlıurfa GAP Stadyumu'nda oynanması için Türkiye Futbol Federasyonuna resmi başvurular gerçekleştirilmiştir.

- Ayrıca, Spor Toto Süper Lig 2021-2022 sezonu kupa töreninin ise 15 Mayıs Pazar günü Trabzon Medical Park Stadyumu'nda yapılması için yine Türkiye Futbol Federasyonuna gerekli başvurular yapılmıştır.

YORUM EKLE