CiddiGazete- Halk TV'deki canlı yayına bağlanan İyi Partili Turhan Çömez, kan donduran iddialarda bulundu. 22. dönem milletvekili Dr. Çömez, "Burada yaşamış insanların dramlarına tanık olarak ne Erdoğan'a ne de AKP iktidarına hakkımı helal etmiyorum. Yoğun bakımdaki gerekli önlemler alınmadığı için yoğun bakımda insanlar oksijensiz ve elektriksiz kaldıkları için can verdiler. Erdoğan'a sesleniyorum; sen şimdi nasıl helalleşeceksin?" dedi.

İyi Parti'nin İskenderun'da kurduğu sahra hastanesinde görev yapan Turhan Çömez'in açıklamalarından satır başları şöyle:

Belediye binası önünde kendisini yaktı Belediye binası önünde kendisini yaktı

- Burada yaşamış insanların dramlarına tanık olarak ne Erdoğan'a ne de AKP iktidarına hakkımı helal etmiyorum.

- Sizinle paylaşacaklarımla ilgili yargı mekanizmalarının çalıştırılması lazım.

- Birincisi İskenderun Devlet Hastanesi'yle ilgili bu hastane ile ilgili 'kullanılamaz güvenli değildir' raporu var.

- Bu rapor bundan 10 yıl önce verilmiş. Doktor arkadaşlarım devlete bu durumu bildirmiş. Bununla ilgili belge de var.

- Bütün feryatlara ve çabalara rağmen o bina 10 yıldır kullanıldı. Bu rapora rağmen o hastane kullanılmaya devam edilmiş.

- Hastalar ve çalışanlar o binada hayatlarını kaybettiler. Bu insanlar o ağır betonların altında can verdiler. Erdoğan'a sesleniyorum: Sen şimdi nasıl helalleşeceksin?

- Daha vahim bir konuya daha geleceğim. Bu hastanenin ikinci binası ilk depremden sonra hasar aldı ama kullanılmaya devam edildi fakat insanlar ne yazık ki oksijen tüpleri, merkezi oksijen tüpleri ve jeneratörler çalışmadığı için.

- Bunlarla ilgili gerekli önlemler alınmadığı için yoğun bakımda insanlar oksijensiz ve elektriksiz kaldıkları için can verdiler.

- Elektrik olmadığı için oksijen tüpleri çalışmadığı için can verdiler. Bunu bana feryat ederek ağlayarak o hastanedeki doktor arkadaşlarım söyledi.