Kahramanmaraş'ta, "Banker Bilo" filmini aratmayan bir dolandırıcılık hikayesi yaşandı. Kayseri'deki bir firmanın görevlileri, umre ziyareti için Elbistan'dan 68 kişilik kafileyi kutsal topraklara götürmek üzere iki otobüsle yola çıkardı.

Aralarında yaşlıların da bulunduğu kafiledekiler, firma yetkililerinin kiraladığı otobüslerle Gaziantep ve Şanlıurfa'da dolaştırıldı.

Otobüste dolandırıldıklarını anlayan kafiledekiler, Elbistan'daki yakınlarına haber verdi. Vatandaşlar, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek polis ekiplerine konu hakkında bilgi verdi.

Kafileyi taşıyan otobüsler, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde durduruldu. Kutsal toprakları ziyaret için kişi başı 690 dolar verdiklerini söyleyen kafiledeki vatandaşlar, firma yetkililerinden şikayetçi oldu.

BALIKLI GÖL'Ü GEZDİRDİLER
Mağdur vatandaşlardan Durdu Mehmet Kılıç, umreye gitmek için söz konusu firmayla anlaştıklarını belirtti.
Firma yetkililerinin Kayseri'den uçağa bindirileceklerini söyleyerek kendilerini otobüse aldığını ifade eden Kılıç, "Otobüse bindirdikten sonra Şanlıurfa'da Balıklı Göl'ü gezdireceklerini söylediler. Akşam olduğunda bizi götüremeyeceklerini belirtip Elbistan'a geri getirdiler" dedi.

Mağdur olduklarını belirten Yüksel Kılıç da "Kutsal topraklara, Mekke ve Medine'ye gitmek için yola çıktık ancak Şanlıurfa'yı gezdirip geri getirdiler" ifadesini kullandı.
Öte yandan polis ekipleri, otobüs şoförlerini ifadelerini almak üzere emniyete götürdü. (AA)