CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bugün bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda 3 askerin yaralandığını, hastaneye sevk edilen Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca’nın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgemize 07 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Yaralılarımızdan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”

Elazığ Kovancılar depremle sarsıldı Elazığ Kovancılar depremle sarsıldı

MSB'den daha sonra yapılan açıklamada yaralanan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı'nın da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirildi.

BİR ŞEHİT HABERİ DAHA

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın başlatılan Pençe-Kilit operasyonunda çıkan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Murat Yıldırım (36) da kaldırıldığı hastanede silah arkadaşları gibi kurtarılamayarak şehit oldu.