banner395
banner424

Eğitime kar engeli

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte kar tatili ilan edilen il ve ilçeler:

Eğitime kar engeli

Kar tatili haberleri valiliklerden arka arkaya geliyor. Binlerce öğrencinin gözü Valilikler tarafından yapılan açıklamalarda. Yoğun kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle eğitime ara verilen il ve ilçeler şöyle:

ÇANAKKALE

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün için ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi.

Yenice’de 3 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenice genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda bugün eğitime ara verildiğini duyurdu. Meteoroloji yetkilileri, olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

BALIKESİR

Balıkesir’in Manyas ilçesinde ilk ve orta dereceli tüm okullar, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün için bir gün tatil edildi.

Manyas Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Manyas’ı etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle, ilçemizdeki tüm okullarda 8 Ocak Salı günü eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

AĞRI

Ağrı Valiliği, taşımalı sistemle eğitim veren merkeze bağlı köy okullarının bugün tatil edildiğini açıkladı. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için valiliğimiz tarafından Ağrı merkeze bağlı taşıma kapsamındaki köy okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz için 8 Ocak Salı günü 1 gün süre ile eğitime ara verilmiştir” denildi.

BİTLİS

Bitlis'te yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar 1 gün tatil edilirken, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteorolojik verilere göre ilimiz genelinde bu gece ve yarın devam etmesi beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için Bitlis merkez ve merkeze bağlı tüm köylerde 8 Ocak Salı günü bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Öte yandan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin 8 Ocak Salı günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir” denildi.

BİNGÖL’DE 4 İLÇE

Bingöl'de etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 ilçede okullar 1 gün süre ile tatil edildi. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için Karlıova, Yayladere, Yedisu ve Adaklı ilçelerimizdeki tüm ilk ve orta dereceli okullarımızda 08.01.2019 Salı günü eğitime bir gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

KONYA’DA 9 İLÇE

Konya’da etkili olan kar yağışının ardından merkez ve 9 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Konya'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle şehir beyaza büründü. Kent merkezinde etkisini artıran kar yağışının ardından merkez Meram, Selçuklu ve Karatay ile Ahırlı, Beyşehir, Hadim, Hüyük, Seydişehir ve Yalıhüyük olmak üzere toplam 9 ilçede okullar bugün tatil edildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada “8 Ocak 2019 Salı günü resmi ve özel ilk ve orta dereceli tüm okullar, özel kreş ve gündüz bakım evleri, çocuk kulüpleri, rehabilitasyon merkezleri, özel öğretim kursları 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca aynı tarihte, tatil edilen ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan hamileler, engeliler, harp malulü ve gaziler de 1 gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.” denildi.

BURSA’DA İNEGÖL VE BÜYÜKORHAN İLÇELERİNDE TATİL

Bursa’nın Büyükorhan ve İnegöl ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Büyükorhan Kaymakamlığından yapılan açıklamada kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün Büyükorhan merkez ve mahallelerinde eğitim öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ilçedeki hamile ve engelli kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Büyükorhan’dan sonra İnegöl ilçesinde de eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle İnegöl’deki bütün devlet ve özel okullar bir günlüğüne tatil edildi. Kaymakam Şükrü Görücü başkanlığındaki alınan komisyon kararı ile İnegöl’de 08.01.2019 Salı günü okulların tatil edilmesine karar verildi. Görücü, yaptığı yazılı açıklamada ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli memurların da idari izinli sayılacağını duyurdu.

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise sosyal medyadan paylaştığı mesajda öğrencilere kar tatilini duyurdu. İyi tatiller çocuklar fotoğrafıyla paylaşım yapan Başkan Taban, “Sevgili öğrencilerimiz, yoğun kar yağışı nedeni ile ilçemizde okullar bir gün süre ile ( 08 .01.2019 Salı günü ) tatil edilmiştir.Tatili en iyi şekilde değerlendirmeniz dileğiyle” dedi.

ELAZIĞ’DA 4 İLÇEDE EĞİTİME KAR ENGELİ

Kar yağışı nedeniye Elazığ’ın ilçelerinden Arıcak genelinde tüm okullarda, Alacakaya, Maden ve Sivrice’de ise taşımalı eğitime ara verildi.

Valilik açıklamasında; ”Yoğun kar yağışının devam etmesi ve buzlanma beklendiğinden Arıcak ilçemiz genelinde, Alacakaya, Maden ve Sivrice ilçelerimizde taşımalı eğitim yapan okullarda 08.01.2019 Salı günü eğitime bir gün ara verilmiştir, merkez ve diğer ilçelerimiz gelişmelere göre değerlendirilecektir” denildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ve Şuhut ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeni ile taşımalı eğitim yapan okullarda eğitime 8 Ocak Salı günü bir gün ara verildi.

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop Sosyal medya hesabından saat 24 sularında yaptığı açıklamada Sandıklı ilçemizde yogun kar yağışı nedeni ile taşımalı eğitim yapan okullarımızda 8 Ocak Salı günü eğitime bir gün ara verme kararı alınmıştır açıklamasını yaptı. Yoğun Kar yağışı nedeni ile Sandıklı Belediyesi ekipleride yollarda ve kaldırımlarda gece saatlerinden itibaren kar temizleme çalışmaları başlattı.

Şuhut'ta da taşımalı eğitim için alınan kararla ilkokul, ortaokul ve lise dengi okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

TUNCELİ MERKEZ VE PÜLÜMÜR’DE EĞİTİME KAR TATİLİ

Tunceli merkez ve Pülümür ilçesine kar yağışı nedeniyle okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Valilik açıklamasında: ”Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre Tunceli Merkez ve Pülümür İlçemizde bu gece ve yarın için yoğun kar yağışı ve buzlanmanın olacağı öngörülmektedir. Bu çerçevede herhangi bir sıkıntı veya mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla, Tunceli merkez ve Pülümür İlçemizde kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; 08 Ocak 2019 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir” denildi.

Valilik ayrıca kamuda görevli hamile ve engelli çalışanların da izinli sayılacağı bildirildi.

ADIYAMAN

Adıyaman'ın Sincik ve Çelikhan ilçelerinde yağan kar yağışından dolayı ilçe merkezindeki ve bağlı bazı köy okulları tatil edildi. Birkaç gündür etkisini sürdüren kar yağışından dolayı Sincik ilçe merkezinde bulunan bütün okullar ile ilçeye bağlı Alancık, Yarpuzlu, Sakız, Serince, Balkaya ve Pınarbaşı Köylerindeki ilk ve ortaokullar 1 gün tatil edildi. Okulların 8 Ocak Salı günü tatil edildiği açıklandı.

Adıyaman’ın Çelikhan İlçesinde de etkisini artıran kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi.

Etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, yayalar ve araçların yollarda ilerlemekte güçlük çektiği ilçede eğitime 1 gün ara verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar, yaptığı açıklamada: “Yoğun kar yağışından dolayı İlçe hıfzısıhha kurulu tarafından (8 Ocak Salı günü) yarın ilçe geneli tüm okullarımız için tatil kararı alınmıştır” dedi.

AJANSLAR

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner84