CiddiGazete- İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı'na saldırı girişimine yönelik canlı yayında açıklama yaptı. Yerlikaya'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Hainler yaptıklarının bedelini ödeyecekler. Bir daha terör nedeniyle kapalı tek bir yaylamız, terk edilmiş tek bir köyümüz dahi olmayacaktır.

- Terörle mücadelede polis ve jandarmamızın 120 günde gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili veriler şöyle: İHA ve SİHA'lar 21 bin saat uçuş gerçekleştirdi. Bin 132 şehirde operasyon gerçekleştirildi.

Fabrikaya polis koruması iddiası Fabrikaya polis koruması iddiası

- 309 terörist etkisiz hale getirildi. FETÖ'ye yönelik bin 786 operasyon yapıldı. DEAŞ'a yönelik 377 operasyon yapıldı. Sol terör örgütlerine yönelik 102 operasyon yapıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin ikisi kırmızı, altısı turuncu, 17'si gri kategoride yer alıyordu.

- Teröre katılım sayıları yok denecek kadar azaldı. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız.

- Türkiye Yüzyılı'nda uyuşturucuyu küresel bir felaket olarak görüyoruz. Temel hedefimiz Türkiye'nin uyuşturucu bölge için yasaklı olmasını sağlamaktır. Zehir taciri neyse bizim için terörist de odur.

- Uyuşturucuya göz açtırmayacağız. Gölge gibi takiplerindeyiz.

- Çağımızın en önemli küresel sorunlarının başında göç geliyor. Türkiye de bu küresel sorunla mücadele den ülkelerin başında.

- Ülkemizde geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı 3 milyon 374 bin 053, ikamet izniyle kalan yabancı sayısı 1 milyon 150 bin 386. 120 bin 531 düzensiz göçmen ülkemizden ayrıldı.

- Düzensiz göçle mücadelede en stratejik şehrimiz İstanbul. Ülkemizde 4 milyon 711 bin 622 düzenli göçmen bulunuyor. Düzensiz göçmenler artık yeni göç rotası arıyor. Ülkemizdeki düzensiz göçmen sayısı giderek azalacak.