CiddiGazete- İstanbul'daki evinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan eski devlet bakanlarından Yılmaz Karakoyunlu (87) yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA DUYURDU

Yılmaz Karakoyunlu'nun vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Devlet eski bakanlarımızdan Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul'daki evinde geçirdiği rahatsızlık sebebiyle kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" dedi.

YILMAZ KARAKOYUNLU KİMDİR?

O imamın lojmanı yandı O imamın lojmanı yandı

26 Nisan 1936 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Yılmaz Karakoyunlu, 1955 yılında Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesini, 1959 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi'nden doktorasını aldı.

20 ve 21'inci dönem İstanbul milletvekilliği de yapan Karakoyunlu, bu dönemde Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

2001 yılındaki Bülent Ecevit kabinesinde devlet bakanı ve hükümet sözcüsü olarak TRT, Anadolu Ajansı, Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan sorumlu olarak görev yaptı.