CiddiGazete- Hollanda, İngiltere, Fransa, Almanya ve son olarak da İsviçre, güvenlik gerekçesi nedeniyle İstanbul'daki konsolosluklarını kapattı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi. Soylu, "60 milyon turist hedefi koyduğumuz günde, Türkiye'de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğinde olmuşlardır" dedi. Öte yandan Soylu, saldırı şüphesiyle ilgili 15 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.

Soylu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Avrupa ve Amerika'nın yaptığı hamleler 'ben silahını vereyim sen öl' stratejisidir. Türkiye'de terör bitmemiştir ama artık birinci gündem maddesi değildir. Terör örgütlerini besleyenlerin kim olduğunu biliyoruz. PKK-PYD besleyen Amerika Birleşik Devletidir. Yıllardan beri parayla, lojistikle ve insan kaynağı ile besleyen Amerika ve Batı bir terör devleti kurdurma hayalinden vazgeçmiş değildir.

Amerika ve Batı bizim bu coğrafyada bağımsız ve özgür olmamızı istememektedir. 3-4 gündür DEAŞ üzerinden 60 milyon turist hedefini koyduğumuz bir günde Türkiye'de yeni bir psikolojik harp başlatmanın eşiğini oluşturmuşlardır.

İşte İyi Parti'nin İstanbul aday adayları İşte İyi Parti'nin İstanbul aday adayları

15 GÖZALTI

15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. O istihbarat elemanının kim olduğunu herkes biliyor. Türkiye'ye operasyon yapmaya çalışan büyükelçiler, malum büyükelçinin girişimiyle Türkiye'ye operasyon çekmektedirler.

O aklı evveller. O Türkiye'nin iç işlerine müdahale etmek isteyenler... Madem o kadar biliyordunuz PKK/PYD'nin İstiklal Caddesi saldırısını Türkiye'ye haber vermediniz."