CiddiGazete- Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında, DSP-MHP-ANAP koalisyonun iktidarda olduğu dönemdeki 2001 krizini hatırlatarak, "Anlaşılan o ki iktidar ekonomiyi 2002’de bugünkü ortağı MHP’den devraldığı şekilde MHP ile birlikte devredecek" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, "2001 Türkiye ekonomik krizi, "Kara Çarşamba" olarak da bilinen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük krizlerinden biriydi. Kriz sonrasında 2002'de yapılan genel seçimle AKP tek başına iktidar olmuştu" dedi.

Temel Karamollaoğlu basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

"İktidar problem çözme özelliğini kaybetmiş gibi gözüküyor. Özellikle ekonomi problemini çözme hassasiyetini kaybetmiş adeta felç olmuş durumda. Ekonomiye çok acil bir şekilde el atması icap ederken hala kredi ve bazı imkanları belli mercilere destek verecek tarzda harekete geçirmeye çalışıyor. Destek paketi diye ortaya atılan hiçbir paketin ülkemizin bugün içinde bulunduğu krizi önlemeyeceği tam tersine milletimizin sırtına bir yük olacağı açık olarak gözüküyor. Bu durum daha fazla böyle sürdürülemez. Anlaşılan o ki iktidar ekonomiyi 2002’de bugünkü ortağı MHP’den devraldığı şekilde MHP ile birlikte devredecek."