CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, yıllardır gerçekleşmeyen Şirindere Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin yapımı için harekete geçti. Hak sahiplerine verilmek üzere yapılacak 460 konutluk proje meclis komisyonunda kabul edildi ancak Belediye Meclisi'nde reddedildi. Ret oyu veren AKP Grup Başkanvekili Murat Köse'nin aynı yer için binden fazla konut içeren rantlı projelere 2009, 2011, 2018 yıllarında "evet" oyu verdiği ortaya çıktı.

Her gün adli vakaların da yaşandığı Ankara Şirindere Vadisi'ni yatay mimariye uygun, halka açık bir rekreasyon alanına dönüştüren kentsel dönüşüm projesinde "nasıl yani" sorusunu akla getiren gelişmeler yaşandı.

Şirindere Vadisi'nde yıllardır mağdur olan hak sahiplerine verilmek üzere yapılacak olan 460 konutluk proje, komisyonda kabul edilmesine rağmen Cumhur İttifakı bileşeni meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. 251 adedi gecekondu sahiplerine verilmek üzere yapılacak ve diğer konutların geliriyle de projenin maliyetinin karşılanması hedeflenen çalışma başlayamadı.

MURAT KÖSE'NİN GEÇMİŞTE "EVET" OYU VERDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Etlik Şehir Hastanesi'ne yeni otobüs hatları Etlik Şehir Hastanesi'ne yeni otobüs hatları

Bölgede metruk yapılar bulunmasına ve adli vakalar yaşanmasına rağmen ekolojik dengenin bozulacağını iddia ederek 460 konutluk projeyi engelleyen AKP Grup Başkanvekili Murat Köse'nin aynı yer için 2009, 2011 ve 2018 yıllarında yapılan, binden fazla konut içeren rant ağırlıklı projelere "evet" oyu verdiği ortaya çıktı.