CiddiGazete- Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un İstanbul adaylığının açıklanmasının ardından gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Ocak'ta duyuracağı ikinci posta listeye çevrildi.

İddiaya göre; uzun süredir adaylığı konuşulan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un Ankara, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığının kesinleştiği belirtildi.

Akşener'den 'çalışın' talimatı Akşener'den 'çalışın' talimatı

Ankara'nın Altındağ ilçesinde üç dönem belediye başkanlığı görevini yürüten ve 7 Nisan'da Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Veysel Tiryaki'nin, Bolu Belediyesi başkan adayı olarak açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AKP, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de son anda aday değişikliğine giderek Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'de karar kıldı. Erdoğan ayrıca Sakarya'da Ekrem Yüce ile "yola devam" kararı aldı.

ERDOĞAN DEPREM BÖLGESİNE "FATURA KESTİ"

6 Şubat depremlerinden etkilenen illerin belediye başkanlarına Erdoğan'ın "fatura kestiği" belirtildi. Maraş'ta mevcut büyükşehir belediye başkanı Hayrettin Güngör'ün yerine, AKP İl Başkanı Fırat Görgel'in açıklanacağı belirtildi. Hatay'da ise AKP İl Başkanı Mehmet Öntürk aday gösterilecek. AKP’nin ayrıca Diyarbakır'da Şerif Aydın, Malatya'da Sami Er, Adıyaman'da Kars Valisi Ziya Polat, Şanlıurfa'da Mehmet Canpolat, Muş'ta Feryat Asya, Ağrı'da Abbas Aydın, Çorum'da Halil İbrahim Aşgın, Gümüşhane'de Yusuf Özgün, Bilecik'te Mustafa Yaman, Kırıkkale'de ise Bahattin Akgün ile seçimlere gireceği iddia edildi.

(Cumhuriyet)