Ankapark'ın parasıyla umre ziyareti!

"Ankarapark'ın tanıtımı" için Cidde'ye giden ABB bürokratları, kendilerini 418 kilometre uzaklıktaki Medine'de bekleyen eşleriyle umre yapıp Türkiye'ye döndüler!

Ankapark'ın parasıyla umre ziyareti!

CiddiGazete- 801 milyon dolar harcanarak yapılan, geçtiğimiz günlerde tanıtım çadırına dahi güncel tutar olarak 7 milyon 500 bin TL verildiği belirlenen ve yolsuzluk dosyaları savcılığa iletilen Ankapark hakkında ilginç bir bulguya daha rastlandı. Gökçek döneminde, Ankapark'ın tanıtımı adı altında Cidde'deki fuar için ihale yapıldığı ancak fuar kafilesinin büyük bir kısmının bir süre sonra Cidde'den ayrılarak Medine'ye gittikleri ortaya çıktı.

29 Ocak 2016 tarihinde davet usulü yapılan ihaleyi belediye şirketi Anket AŞ'nin kazandığı, şirketin ise aynı gün 2 saat içerisinde işi alt taşerona ihale ettiği belirlendi. İhale içeriğinde 36 metrekarelik fuar alanı için 25 orta ve üst düzey bürokratın görevlendirildiği, bunlara 7 adet VİP araç tahsis edildiği ve 5 yıldızlı otellerde konakladıkları görüldü.

DÖNÜŞ BİLETLERİ EŞLERİYLE BİRLİKTE MEDİNE'DEN

Yapılan organizasyona belediye adına katılan Gökçek dönemi üst düzey bürokratlarının eşleri de dahil oldu. Dönüş biletlerinin tamamının, fuarın başlangıç tarihinden önce, 01 Şubat 2016 tarihinde, Cidde'ye 418 kilometre uzaklıktaki Medine üzerinden dönülecek şekilde alındığı ve gezinin iş kalemlerine yer verilmeyerek "organizasyon" adı altında tek kalemde fatura edildiği iddia edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynakları, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 09:29
YORUM EKLE