Ankara'da ADSM skandalı

Yemekhane görevlisinde coronavirüs çıkması üzerine Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bugün kapatılan Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, "valilik oluru" yok diye yarın yine açılacak!

Ankara'da ADSM skandalı

CiddiGazete/özel- Türkiye, Ankara'daki skandalı CiddiGazete'nin haberinden öğrendi. Sağlık Bakanlığı'na bağlı Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 14 gün karantina altına alınma kararıyla, Ankara İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bugün kapatıldı.

Yemekhane görevlisinin coronavirüs testinin pozitif çıkması, bir teknisyen ile bir yardımcı sağlık personelinde de hastalık belirtileri görülmesi üzerine, Mamak'daki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin geçici bir süre kapatıldığı duyuruldu.

Merkezde görevli diş hekimleri ve yardımcı sağlık personeline coronavirüs testi yapılmadan evlerine gitmeleri ve 14 gün sonra işe dönmeleri söylendi.

AKŞAM SAATİNDE İŞE DÖN ÇAĞRISI

İl Halk Sağlık Müdürlüğü'nün ADSM'yi geçici bir süre kapatma kararı Ankara Valiliği'nden döndü. Valilik kararı olmadan Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün kapatma kararı alamayacağı belirtilerek, tüm personele mesaj gönderildi ve yarın sabah mesaiye gelmeleri istendi. Merkezde görevli personel, kendilerine test uygulanmadığını, coronavirüse karşı alınan önlemlerin de yetersiz olduğunu savunarak büyük tedirginlik yaşadıklarını söylediler. 75'i diş hekimi, 260 personel yarın işbaşı yapacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali okcu
Ali okcu - 1 yıl Önce

Yapilmasi gerekiyordu

Ebru
Ebru - 1 yıl Önce

Ben bu hastanede çalışıyorum hic bir önlem alınmadı . Ve is basi yaptık tekrar çağırıldık karantinada olmamiz gereken bu süreçte hepimiz icin büyük risk .. bizi kimsenin düşünmediği aşikar bari günlerdir hastaneye gelen hastalari tehlikeye atmayin. hastanemiz ciddi bi salgın icerisinde daha bugün 1 personelimiz fenalaştı ambulansla sevki yapıldı ... Gereken neyse lutfen gec olmadan yapılsın hepimizin ailesi çoluğu çocuğu var lutfen her gun tedirgin bir şekilde çalışıyoruz cok zor durumdayız amacimiz işten kacmak kesinlikle değil canımız söz konusu. En azindan bi test yapılsın lutfen yetkililerden rica ediyorum

Bos verin
Bos verin - 1 yıl Önce

Bu haber dogru eksik cunku yarina yine aciliyormus hastane once personelleri evlerinizde kalin dediler simdi ise geri gelin diyorlar yarın geri aciliyormuş hastane bu nasıl bir islemdir tum personel köpürüyor

Acı ama gerçek
Acı ama gerçek - 1 yıl Önce

Doktorlar hastalara virüs bulaştırsa sorumlusu kim olacak.