Ankara'da sele kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Ankara'da sele kapılan bir vatandaşın cansız bedenine ulaşıldı. Öte yandan, 6 ilçe için aşırı yağış nedeniyle turuncu alarm verildi

Ankara'da sele kapılan bir kişi hayatını kaybetti

CiddiGazete- Ankara'da rüzgarla birlikte etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Bugün Ankara’da başlayan ve merkeze yönelen sağanak yağışların akşam saatlerine kadar sürmesi beklenmektedir. ABB tüm birimlerinden 1277 araç 3138 personeliyle teyakkuz halindedir. Vatandaşlarımızın da yağışın olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz" denildi.

BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Ankara'da sele kapılan bir vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldı" açıklamasında bulundu. Çataklı’nın cansız bedenine ulaşıldığını açıkladığı kişinin İlkay Yiğit olduğu belirlendi.

İhbar üzerine olay yerine gelen AFAD ve JÖAK ekiplerinin gerçekleştirdiği arama kurtarma çalışmaları neticesinde sel sularında yaklaşık 1,5 kilometre sürüklendiği belirlenen 26 yaşındaki sürücü İlkay Yiğit'in cansız bedenine ulaşıldı.

SARI VE TURUNCU ALARM VERİLDİ

Ankara'da akşam saatlerinde başlaması beklenen aşırı yağış nedeniyle; Çamlıdere, Kızılcahamam, Güdül, Beypazarı, Nallıhan, Polatlı ilçelerine turuncu, diğer ilçelere ise sarı ikaz uyarısı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2022, 21:35
YORUM EKLE