Bir günde 100 bin iftar paketi alındı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın çağrısı karşılık buldu. Hayırseverler, bir günde 100 bin iftar paketi satın aldı. Bugsaş'tan yapılan açıklamada, 25 bin kişinin de iftar satın almak için sırada beklediği vurgulandı

Bir günde 100 bin iftar paketi alındı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan ayına özel başlattığı kampanyaya ilk gün 100 bin kişi katıldı. Başkan Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Birlikte başaracağız" dedi ve kampanyayı gündemde tutanlara teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabından yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı:

"Mübarek Ramazan ayında aşını bölüşen ve 1 günde 100 bin iftar paketine ulaşmamızı sağlayan büyük aileme, tüm hayırseverlere ve gün boyu iftarver.com'u gündemde tutarak desteklerini esirgemeyen Ekşi Sözlük yazarlarına sonsuz teşekkürler. #BirlikteBaşaracağız"

İFTAR SATIN ALMAK İÇİN 25 BİN KİŞİ SIRADA BEKİLİYOR

Öte yandan Belpa'dan yapılan basın açıklamasında da 24 Nisan Cuma günü saat 21.00'e kadar 15 bin 891 hayırseverin 101 bin 847 iftar menüsü satın aldığı, yaklaşık 25 kişinin de sanal pos sırasında beklediği ifade edildi. Sırada bekleyen vatandaşların periyodik olarak sisteme dahil edildiği belirtildi.

Belpa AŞ'den yapılan açıklama şöyle:

Her yıl Mübarek Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve tüm belediyelerde uygulanan dayanışma, bu sene yaşanan Koronavirüs süreci nedeniyle Belediyemiz tarafından iftarver.com internet sitesi üzerinden sürdürülmektedir.

Siz değerli hayırsever vatandaşlarımız; kağıt toplayıcılarımız, salgın sebebiyle işinden ya da gelirinden olmuş esnafımız, 65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımız ve yıllardır evlerine sıcak yemek giden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bu sene iftarver.com üzerinden şeffaf, hızlı, faturalı ve teslim bilgisinin yer alacağı şekilde iftar satın alarak destek verebilirsiniz.

SİTE YOĞUN SALDIRI BAŞLATILDI

Sitemiz mübarek Ramazan ayının ilk gününde siz değerli vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve desteği sayesinde yaklaşık 10 milyon görüntülenme sayısına ulaşmıştır. Sizler bir aileye daha sıcak iftar yemeği ulaşsın gayretinde bir yoğunluk oluştururken, kötü niyetli birileri de sistemimizi yoğun saldırıya tutarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek götürmemizi engellemeye kalkmaktadırlar.

Sitemiz gelen her sipariş önce sanal pos kuyruğuna alınmakta ve banka onay sürecinden sonra periyodik olarak sistemimize düşmektedir.

Kredi kartınızdan bakiye düşmüş ama sipariş onay kodu alamadıysanız endişe etmeyiniz, siparişiniz kuyrukta sisteme giriş yapılmak üzere beklemektedir.

24.04.2020 (bugün) saat 21.00’e kadar toplam 15.891 hayırsever vatandaşımızdan, toplam 101.847 iftar menüsü siparişi alınmıştır. Bu siparişlerin yaklaşık 25 bini şu an sanal pos kuyruğunda beklemekte ve periyodik olarak sisteme işlenmektedir.

Yoğun talepler karşısında kuyruğa alınan siparişlerin işlenmesi hususunda zaman zaman gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumdan dolayı anlayışınıza sığınıyor ve sistem teknik altyapımızı bu gece itibariyle dört katına çıkaracağımızı bilginize sunuyoruz.

Ramazan ayının ilk gününde toplam 12.378 vatandaşımıza sıcak iftar menüleri siz kıymetli hayırsever vatandaşlarımız adına imzalı teslim tutanağı karşılığında teslim edilmiştir. Dağıtımlar talep sıralamasına göre yapılmaktadır. Faturalarınız e-posta adreslerinize, teslimat mesajları da telefonlarınıza sistem yoğunluğuna göre gönderilmeye devam etmektedir.

27.04.2020 Pazartesi gününden itibaren üretim ve lojistik ağımızı genişleterek günde 25.000’den fazla vatandaşımızın evine sıcak iftar menülerini sizler adına teslim ediyor olacağız. Bundan sonra teslim edilen her iftar paketinde “Bu iftar menüsünün ücreti bir hayırseverimiz tarafından ödenmiştir.” ibaresi bulunacaktır.

Yoğun ilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. #BirlikteBaşaracağız

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 02:13
YORUM EKLE