Gökçek 'Şerefim' dedi; cevap geldi!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin görevden alınan eski Başkanı Melih Gökçek, "AKP'nin son oy oranı" diyerek kamuoyuyla bazı bilgiler paylaştı. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Gökçek'in paylaştığı bilgileri yalanladı

Gökçek 'Şerefim' dedi; cevap geldi!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ettirilen Melih Gökçek, katıldığı bir televizyon programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Melih Gökçek canlı yayında, Ankara ve İstanbul'daki oy oranlarına değindi ve "Bugün biz Ankara'da seçim yapsak, Allah'ın izniyle gitti" dedi.

Ankara'daki oy durumunun sorulması üzerine Gökçek, "Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum, öndeyiz" ifadelerini kullandı.

İSTANBUL'DA DURUM 53'E 47

Melih Gökçek, "Bugün biz Ankara'da seçim yapsak, Allah'ın izniyle gitti. İstanbul'da zaten yeni anket yapıldı. İstanbul'da şu anki durum 53'e 47. AK Parti net 6 puan geçti. Seçime kadar bu 6 puan en az 16 puan olur" ifadelerini kullandı.

Gazetecinin Ankara'daki durumu sorması üzerine Gökçek, "Neticeyi şimdi söylemeyeyim, şerefimi temin ediyorum öndeyiz" dedi.

"OY ORANI ŞEREFLE DEĞİL ANKETLE ÖLÇÜLÜR"

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Melih Gökçek'in iddialarını yalanladı. Özkiraz, "Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür" diyerek şunları söyledi:

"Oy oranları şeref ile değil anket ile ölçülür.

Aralık ayında İstanbul'da yaptığımız araştırmaya göre bugün İBB seçimi olsa; Millet İttifakı % 59.8

Ekrem İmamoğlu'nu başarılı bulanlar % 62.1"

ANKARA'DA MANSUR YAVAŞ FIRTINASI

Özkiraz, paylaşımının devamında da Ankara'daki durumu aktardı. Özkiraz'ın açıkladığı oranlara göre Mansur Yavaş, Ankara'da rekor kırdı. Özkiraz şunları söyledi:

"Aynı ankette Ankara'da ABB seçimi olsa;

Millet ittifakı %60.6

Mansur Yavaş başarılı bulanlar %73.2"

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 09:04
YORUM EKLE