Yavaş'a iftiraya 6 yıl, 6 ay hapis

Daha önce müstehcen çocuk görüntüleri bulundurduğu için 3 yıl hapis cezası alan Necmettin Kesgin, Mansur Yavaş'a sahte senet verdiği için de 6 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı

Yavaş'a iftiraya 6 yıl, 6 ay hapis

CiddiGazete

31 Mart seçimleri öncesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş aleyhindeki iddiaların başaktörü Necmettin Kesgin hakkında, “resmi belgede sahtecilikten" 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay, özel hayatın gizliliğini ihlalden 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası onandı.

Yerel seçim öncesi kampanya döneminde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında “muteber işadamı” denilerek havuz medyası tarafından karalama kampanyasının başaktörü yapılan Necmettin Kesgin, Mansur Yavaş'ın şikayeti üzerine toplam 6 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Ankara 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi, kampanya döneminde Mansur Yavaş aleyhine haftalarca gündemde tutulan Kesgin, sahte senet düzenlediği için "Resmî Belgede Sahtecilik" suçundan 4 yıl, şantajdan 1yıl 3 ay, Yavaş’ın görüntülerini izinsiz çektiği için “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal” suçundan 1 yıl üç ay hapis cezasına mahkum etti.

MÜSTEHCEN GÖRÜNTÜ BULUNDURMAKTAN CEZA ALDI

8’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nden aldığı toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası İstinaf Mahkemesi olarak Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 10. Ceza Dairesi tarafından onandı ve kesinleşti.

Necmettin Kesgin'in daha önce de “Sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmi evrakta sahtecilik” suçundan 1 yıl 8 ay, geçen ay da "çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmaktan" 3 yıl ceza almıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2020, 14:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulusi yaman
Hulusi yaman - 1 yıl Önce

Allah doğrunun yardımcısıdır
Geçmiş olsun

Mirsad çelik
Mirsad çelik - 1 yıl Önce

Takdiri adalet

Hüseyin Kaygusuz
Hüseyin Kaygusuz - 1 yıl Önce

Adalet, er yada gec yerini bulur!
Başkanım Doğru durdu, eğri belasini buldu. Darısı diğer eğrilerin başına...