CiddiGazete- Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir restoranda meydana gelen patlamada yedi kişi hayatını kaybetti.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi'ndeki bir restorandan 15.30 sıralarında ihbar geldiğini, ilk belirlemelere göre tüp değişimi sırasında patlamanın olduğunu söyledi. Aksoy, patlama nedeniyle 7 kişinin hayatını kaybettiğini söyledib.

SAĞLIK BAKANI KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, "Aydın'da, bir patlamada 7 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. Yaralılardan dördünün tedavisi kaldırıldıkları hastanelerde devam ediyor. Halen entübe durumda olan bir hastamızda %80 yanık var, ilk müdahalenin ardından İzmir'e nakli yapılıyor. İlk ambulansımız olay yerine patlamadan 2 dakika sonra ulaştı. 5 ambulans, 1 UMKE Timi, 18 sağlık personeliyle kazanın sonuçlarını hafifletmeye çalıştık. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralıların sağlıklarına kavuşmaları için elimizden geleni yapacağız" dedi.

KOKU YAYILINCA BAZI MÜŞTERİLER DIŞARI ÇIKARILMIŞ

Vali Aksoy, restoran yetkililerinin ilk ifadelerinde tüpten bir koku yayılması üzerine restoran görevlilerinin bazı vatandaşlardı dışarı çıkardığını, tüpe müdahale edilirken de patlamanın meydana geldiğini belirttiğini söyledi. Patlamanın meydana geldiği dönercide, itfaiyenin yanı sıra Aydın Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri de çalışma yaptı.

Nazilli ilçesi Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesinde, bir döner firmasına ait 2 katlı restoranın mutfak bölümünde gerçekleşen patlamanın ardından içeride bulunan 2 kişinin restoranın 2'nci katından atladığı belirtildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Nazilli'de gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada hayatını kaybeden yedi vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda patlamayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bakan Bozdağ, mesajlarında şunları belirtti:

- Aydın/Nazilli'de bir restoranda meydana gelen tüp patlaması sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum. Nazilli'ye ve Nazilli'de yaşayan vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun.

- Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı patlama hakkında adlî soruşturma başlatmıştır. Soruşturma için Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı, üç cumhuriyet savcısı görevlendirmiştir. Olay bütün yönleriyle soruşturulacaktır.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

- Patlamaya sebebiyet verdiği iddia edilen kişi gözaltına alınmıştır. Rabbimiz, insanımıza ve ülkemize böylesine acı hadiseleri bir daha yaşatmasın.

YILBAŞI ETKİNLİKLERİ ERTELENDİ

Öte yandan Nazilli'de meydana gelen patlama sonrası Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yılbaşı dolayısıyla bugün ve yarın düzenlenecek olan tüm etkinliklerin iptal edildiği bildirildi.