CiddiGazete - Devlet Bahçeli, sosyal medyadan Gazze ile ilgili paylaşım yaparak İsrail'e 24 saat süre verdi. 24 saatin dolmasının ardından MHP, sosyal medya hesabından Ferdi Tayfur'un "Acılar" şarkısıyla "Gazze" videosu paylaştı.

İsrail'e verilen sürenin dolmasının ardından Bahçeli'den herhangi bir açıklama gelmezken, MHP'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım dikkati çekti.

Bahçeli'nin grup toplantısındaki konuşmasının yer aldığı videoda, arabesk şarkıcısı Ferdi Tayfur'un 1995 yılında piyasaya çıkardığı "İhtiyar Dost" isimli albümündeki "Acılar" isimli şarkı kullanıldı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Gazze ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

- Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır.

- Gazze'yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır.

- Türkiye Cumhuriyeti, Gazze'yi yüzü gülen çocukların şehri, kardeşlerimizin huzur ve güven içinde yaşayacağı bir İslam beldesi yapmaya hazırdır, buna da and olsun, hamd olsun muktedirdir.

Osman Gürün'den flaş karar Osman Gürün'den flaş karar

- Sayın Cumhurbaşkanımızın aktif ve çok boyutlu diplomatik mücadelesinde de Türk milleti ve tüm inananlar yanındadır.