CiddiGazete- Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki'yi Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk etti.

TFF'den yapılan açıklamada, Ahmet Nur Çebi'nin sportmenliğe aykırı hareket ile hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları nedeniyle disiplin kuruluna gönderildiği kaydedildi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki'nin ise hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları ile sportmenliğe aykırı hareket gerekçeleriyle PFDK'ya sevk edildiği belirtildi.

Giresunspor Kulübü Başkanı Nahid Ramazan Yamak'ın da hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamaları nedeniyle kurula gönderildiği duyuruldu.

YEDİ KULÜP PFDK'LIK OLDU

Süper Lig'de mücadele eden yedi kulüp de çeşitli gerekçelerle PFDK'ya sevk edildi.

Antalyaspor ve Kayserispor saha olayları, Ankaragücü, Trabzonspor ve Fatih Karagümrük’ün çirkin ve kötü tezahürat, Giresunspor ise hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna gönderildi.

Fenerbahçe'nin de çirkin ve kötü tezahürat, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar ve sportmenliğe aykırı hareket gerekçeleriyle kurula sevk edildiği duyuruldu.