CiddiGazete- Beşiktaş'tan gönderilen Burak Yılmaz, Aboubakar'ın para nedeniyle son dört maçta oynamadığını iddia etmişti. Burak'ın iddiasını yalanlayan Beşiktaş Kulübü'nün açıklaması şöyle:

- Futbolcumuz Vincent Aboubakar ile ilgili olarak bugün basında yer alan iddia nedeniyle açıklama yapma gereği doğmuştur.

- Aboubakar'ın ileri vadeli ödemelerini talep edip, bu talebinin karşılanmamasından dolayı formasını giyemediği yönündeki iddialar gerçekleri yansıtmamaktadır.

- Aboubakar'ın Futbol A Takımımızın oynadığı son 4 karşılaşmada forma giyememesinin tek nedeni sakatlığıdır.

- Kulübümüzdeki tüm sporcuların, teknik kadroların ve personelin hak ediş ödemeleri, zamanında ve düzenli olarak yapılmaktadır.

- Bununla birlikte oyuncularımızın, teknik kadroların ve personelin ihtiyaçları olması halinde kulübümüzün imkanları dahilinde avans ödemesi de yapılmaktadır.

- Aboubakar'ın da bu doğrultudaki talebi üzerine yakın tarihteki oluşacak hak edişlerine mahsuben bir kereye mahsus olmak üzere aylar öncesinden kendisine ödeme yapılmıştır.

- Bu husus yakın zamanın da değil, aylar öncesinin konusudur. Futbolcunun acil oluşan ihtiyacını karşılamak için kulüpten alacağına mahsuben, oyuncunun huzuru da dikkate alınarak ödeme yapılmıştır.

- Kaldı ki bu miktar, çok da yüksek olmayan bir meblağdır.

- Sağlık Kurulu Koordinatörümüz Tekin Kerem Ülkü'nün Vincent Aboubakar'ın sağlık durumu ile ilgili açıklaması ise şu şekildedir: "Futbol A Takımımızın, Bodo/Glimt ile oynadığı müsabaka öncesinde ısınma esnasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden oyuncumuz Vincent Aboubakar’ın Altunizade Acıbadem Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun bu yaralanma ile ilgili tedavisi sağlık ekibimizce sürdürülmektedir."

Fenerbahçe'de testler başladı Fenerbahçe'de testler başladı

BURAK YILMAZ NE DEDİ?

Teknik direktör Şenol Güneş'in istifasının ardından Beşiktaş'ı çalıştırmaya başlayan ve başarısız olduğu için gönderilen Burak Yılmaz: "Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz, 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş. Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler. Ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Editör: İbrahim KANBUR