Emekli maaşına oyun iddiası Emekli maaşına oyun iddiası

CiddiGazete- 2023 yılında çalışanlarına 25 ikramiye veren ve salgın döneminde hiçbir işçiyi işten çıkarmayan Skoda'nın Türkiye Distribütörü Yüce Auto Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce yine çok dikkat çekecek bir karara imza attı.

Ahmet Yüce bu yıl da çalışanlarına 29 maaş ikramiye verdi. Ahmet Yüce ne enflasyon, ne yüksek maliyet, ne döviz kuru dinlemeyerek geçen yıl verdiği ikramiyenin de üzerine çıktı ve çalışanlarına erken bayram yaşattı.

Ahmet Yüce çalışanlarına verdiği ikramiyelerle gündeme gelmek istemediğini belirterek kendisi ile yapılan röportajda bunu ısrarla söylemiş ve "Lütfen bana bundan sonra ne kadar ikramiye verdiğimi sorma. Ömrüm yettiği, kazancım elverdiği sürece iş arkadaşlarıma ikramiye vereceğim. Sadece bunu bil" ifadelerini kullanmıştı.

İKRAMİYELER HESAPLARA YATTI

2023 yılı ikramiyelerinin dün açıklandığı ve 29'ar maaş ikramiyenin çalışanların hesabına yatırılmış olduğu açıklandı. 15 yıldır çalışanlarına ikramiye vermesi ile bilinen Ahmet Yüce, salgın döneminde tek bir çalışanını işten çıkartmadığı gibi o iki yıl 13 ve 14 maaş, geçen yıl da 25 maaş ikramiye verdi.