CİDDİGAZETE

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Camisi’nde "unutulan" kimliklerin nedeni ortaya çıktı.

Habertürk yazarı Yasemin Güneri, "Mescit ve camilerde kurum kartı unutma furyası..." başlıklı köşe yazısında, Cuma namazlarında gidilen Millet Camii’nde kurum kimliklerini bilerek unutan bürokratları yazdı.

"Yargıtay, Dışişleri, İçişleri ve TBMM'de görev yapanlardan son zamanlarda duyduğum ilginç bir olay var..." diyen Yasemin Güneri, şunları anlattı:

"Millet Camii’ne giden kamu personeli üst düzey veya alt düzey bürokratlar şark kurnazlığı yapma yoluna başvuruyormuş.

Özellikle Cuma namazlarında gidilen Millet Camii’nde kurum kimliklerini bilerek unutan bürokratlar, Külliye İdaresi tarafından aranıyor. Kurum kimliklerinin Millet Camii’nde bulunduğu bildiriliyor. Kimliğini bilerek düşüren kişiler de durumu yeni fark etmiş gibi Külliye’nin yolunu tutuyor. Tutanakla kendilerine kaybettikleri (bilerek düşürdükleri) kimlikleri teslim ediliyor.

Bürokratların, hakimlerin veya Yüksek yargıçların bunu yapmaktaki amaçları ne bilinmiyor. Ancak, bu olay sadece Millet Camii'nde yaşanmıyormuş. Özellikle bakanlıkların mescitlerinde sıkça yaşanan bir olaymış. Mescide namaz kılmaya gidenlerin bazıları, bilerek kimliğini mescitte unutuyormuş. Daha sonra bulunan kimlik Personel İşleri Müdürlüğü’ne teslim ediliyor. Personel Müdürlüğü de kimlik sahibini arayarak, ‘Mescitte düşürmüşsünüz’ diyerek kimliğini teslim ediyor. Bu yola başvuranların amacının mescide ve Cuma namazına gittiğinin kayıt altına alınmasıymış."