CiddiGazete- Sivas'ta Safa Cami ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin genel kurulunda başkan adaylarından S.K. konuşma yaptığı sırada Kur'an-ı Kerim'i 3 kez öpüp başına koyduktan sonra yere bırakıp üzerine ayağı ile bastı.

GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada paylaşılan görüntü sonrası Sivas Valiliği soruşturma başlattı. Polis ekipleri tarafından yakalanan S.K., "dini değerleri aşağılama" suçundan gözaltına alındı.

VALİLİK: AŞAĞILIK HAREKETİ ŞİDDETLE KINIYORUZ

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

- Bugün ilimiz Safa Cami ve Kur'an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Genel Kurulu ve Dernek Başkanlığı Seçimi esnasında Dernek Başkanı adaylarından S.K. adlı şahıs, cami içerisinde dernek üyelerine konuşma yaparken kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerimi üç kere öpüp alnına koyduktan sonra yere bırakıp ayağı ile üzerine basmıştır.

- Şahıs, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekiplerimizce yakalanmış, Dini Değerleri Aşağılama suçundan adli işlemler yapılarak gözaltına alınmıştır.

'Gülbaharlar' çetesi çökertildi 'Gülbaharlar' çetesi çökertildi

- Konuyla ilgili Sivas Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma başlatılmıştır.

- Yüce Kitabımıza yapılan bu aşağılık hareketi şiddetle kınıyoruz. Bu tür kişiler hukuk önünde gereken cezayı alacaklardır.