CiddiGazete- Ankara'da, Çankaya ve Mamak ilçelerinde bulunan cemevi ile Alevi dernek ve vakıflarına saldırı yapıldıktan sonra üç şüpheli polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan şüpheliler Ahmet Ozan K., Ç.C.B. ve B.G. emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesine sevk edildi. Mahkemede saldırıları gerçekleştirdiği tespit edilen Ahmet Ozan K. tutuklanırken Ç.C.B. ve B.G. ev hapsi ile adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'Çeyrek taktın' kavgasında ikinci raund 'Çeyrek taktın' kavgasında ikinci raund

45 DAKİKADA 3 SALDIRI

Ankara’da geçtiğimiz cumartesi günü 45 dakika içinde üç cemevine saldırı düzenlenmişti. Aracıyla Eskişehir'e kaçmak isteyen saldırgan Ahmet Ozan K, Ankara'ya 70 kilometre uzaklıkta yolda yakalanmıştı. İzmir’de yaşayan ailesinin, saldırgan Ahmet Ozan K. ile ilgili polise giderek "kayıp" başvurusunda bulunduğu da ortaya çıkmıştı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, bugün yaptığı açıklamada cemevlerine yönelik saldırılarla ilgili, "Olayın gerçekleşme süresi oldukça kısa, buradan da bunun planlandığı anlaşılıyor. Üç kişi gözaltına alındı, soruşturma devam ediyor. İrtibatları ile ilgili bazı örgüt bağlantıları da var" açıklamasını yapmıştı.