CiddiGazete- İyi Parti'den istifa eden eski milletvekili Aytun Çıray, yerel seçimlere ittifaksız gireceğini açıklayan ve ilk olarak İzmir'den aday çıkaran İyi Parti'nin AKP ile anlaştığını iddia ederek, AKP'nin İzmir'de aday çıkarmayacağını söyledi.

Gazeteci Nevşin Mengü'nün YouTube kanalında konuk olan Aytun Çıray, programda yerel seçimlere ve İyi Parti'nin seçime ittifaksız girme kararına dair değerlendirmeler yaptı.

Aytun Çıray, çok güvendiği bir kaynağının kendisine, İyi Parti ile AKP arasında bir anlaşmadan bahsettiğini, "İyi Parti'nin Türkiye'nin her yerinde aday çıkarmak şartıyla, İzmir'de AKP'nin aday çıkarmama ihtimali tartışılıyor" dediğini aktardı. Çıray, şu iddialarda bulundu:

"İyi Parti'nin istediği gibi davranma hakkına kimse bir şey diyemez ama Türkiye çapında aday çıkarmaları en çok CHP'ye zarar verecektir. Çok güçlü bir liderlik sergiliyorsanız sizin vaadiniz ittifakla seçim kazanmak olmamalı. Bu aşamadan sonra kurulacak bir ittifak da işe yaramaz. Meral Hanım, 'kazanacak aday' sürecine benzer bir süreç yürüttü. CHP örseleniyor. İyi Partili vekil tarafından HDP'ye, PKK'ya yakın olmakla yorumlandı. Bir başka vekil, "Biz MHP ve AKP ile ittifak yapmalıyız" dedi. İyi Partili bir vekil, İzmir'de bir STK'nın başkanına gidip başka şeyler teklif etti. 'İster AKP'den ister bizden aday ol, destek vereceğiz' dedi.

"TAYYİP BEY'İ KURTARIYOR"

Bir süreç yürüyor ve muhalefet açısından iyi bir süreç yürümüyor. Muhalefetin seçime giderken kendi içindeki açıklaması Tayyip Bey'i kurtarıyor.

İyi Parti Özkiraz'a kaç TL teklif etti İyi Parti Özkiraz'a kaç TL teklif etti

Ankara, İstanbul'u muhalefet alır. Bilinçli CHP seçmeni ve İyi Parti seçmeni, İstanbul'da Ankara'da CHP'ye oy verir."