CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Adalet Yürüyüşü" sırasında konakladığı parka "hayvan gübresi" döken AKP'li Düzce eski belediye başkanı Mehmet Keleş'i İyi Parti'den belediye başkan adayı ilan etti.

2014-2017 yılları arasında AKP'den belediye başkanı seçilen ve "Diğer başkanlar Mercedes'le, Audi ile gezerken ben Passat'la mı geleyim" açıklamasıyla da ünlenen Mehmet Keleş, Meral Akşener'in "siyaset mezarlığı"ndan çıkardığı ilk isim değil.

Meral Akşener, damadı Emre Kurt FETÖ'den tutuklandıktan sonra belediye başkanlığından istifa etmek zorunda kalan Mehmet Keleş'in yanısıra, AKP'li başka isimleri de İyi Parti'ye kazandırmasıyla dikkati çekti.

SEÇİMLERE 1 AY KALA "İYİ PARTİLİ" OLDU

15 yılı aşkın bir süre AKP'de siyaset yapan, 14 Mayıs'taki seçime yaklaşık bir ay kala İyi Parti'ye geçip İstanbul 3. Bölge 1. sıradan Meclis'e taşınan Seyithan İzsiz de Akşener'in AKP'den İyi Parti'ye kazandırdığı isimlerden oldu.

SAMSUN'UN YOLUNU BİLMEYEN ADAY!

Ailesiyle birlikte uzun yıllar AKP'de siyaset yapan ancak milletvekili listesine girmeyi başaramayan İzmirli İmren Nilay Tüfekçi de Meral Akşener'in keşfettiği isimlerden. Samsun'dan milletvekili listesine dahil edilen Tüfekçi, seçilemeyince genel merkezde görev verilerek "onurlandırıldı."

BAL YAPMAYAN ARI!

Uzun yıllar içinde bulunduğu AKP'den 2019'da Nevşehir Belediye Başkanı seçilen ancak daha sonra hakkındaki iddialar nedeniyle "sağlık sorunları"nı gerekçe gösterip hem belediye başkanlığından, hem de AKP'den istifa eden Rasim Arı da Meral Akşener'in "AKP patentli" yıldızlarından oldu.

Belediye başkanlığı yapamayacak derecede "hasta" olan Rasim Arı'yı "nekahat" dönemi için TBMM'ye taşımak isteyen Akşener'in gayreti yeterli olmadı.

Seçim mağlubiyetinden sonra da Arı'yı yalnız bırakmayan Meral Akşener, bu kez AKP'li isme Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde iş buldu. ABB'nin inşaat ve asfalt işlerini yapan Portaş'a 45 bin lira maaşla "danışman" olarak atanan ilahiyat fakültesi mezunu Rasim Arı, Nevşehir'de devam ettiği siyasi çalışmaları için fonlandı.

FAKIBABA: AKŞENER BENİ KEŞFETTİ

Şanlıurfa yerelinde yaşanan sorunlardan dolayı AKP'den ayrılıp İyi Parti'den Ankara milletvekili olan Ahmet Eşref Fakıbaba, rozet taktığı gün ilginç ancak tutarsız ifadeler kullanmıştı:

- Meral Akşener beni keşfetti.

- Beni iyi tanıyor.

Özel Akşener'i ziyaret edecek Özel Akşener'i ziyaret edecek

- Benim vekil olup olmadığımı dahi bilmiyordu Akşener.