CiddiGazete- Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Karesi Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı "63. Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri" finali dün gerçekleştirildi.

Güreşleri AKP milletvekilleri Hulusi Akar ile Vahit Kirişçi, İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da izledi.

Erdoğan Nahçıvan yolcusu Erdoğan Nahçıvan yolcusu

ELİNİ SALLADI

Bilal Erdoğan, güreşleri izlemeye gelen İyi Partili ve CHP'li isimlerle tokalaşırken, aynı zamanda babasının eski doktoru olan İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez ile tokalaşmadı. Ahmet Akın'ın elini sıkan Bilal Erdoğan, Çömez'in elini havada bıraktı. Bir süre bekleyen Çömez, daha sonra tepki olarak elini birkaç kez Bilal Erdoğan'ın yüzünün önünde sallayarak görüp görmediğini test etti. Çömez daha sonra Hulusi Akar ile el sıkıştı.

Haberi aktaran Sözcü TV spikeri ise görüntüler üzerine, "Çömez, bir doktor olarak, acaba gözlerinde bir problem var mı diye bir işaret yaptı sanıyorum" dedi.

BAŞPEHLİVAN ALİ GÜRBÜZ OLDU

Öte yanda baş boyunda Orhan Okulu'yu mağlup eden Hüseyin Gümüşalan ile Yusuf Can Zeybek'i yenen Ali Gürbüz, finale çıktı.

Ali Gürbüz, final müsabakasında rakibi Hüseyin Gümüşalan'ı puanlama bölümünde "tuş" ederek altın kemerin sahibi oldu ve Kurtdereli Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazandı.