CiddiGazete- İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç 93 yaşında hayatını kaybetti. Cemaatin kendi içinde yeni bir lider seçeceği belirtilirken, Cübbeli Ahmet konuyla ilgili Youtube kanalından video yayınladı.

"Merhûm Hasan Efendi Hocamızdan Sonra Mahmûd Efendi Hazretleri'nin Vekillerinin Emîri Olarak Kime Tâbi Oluyoruz?" başlığıyla yayınlanan videoda Cübbeli Ahmet, İsmailağa Cemaati'nin yeni şeyhi olarak Denizli vekili İbrahim Uslu'yu (84) ilân etti.

Hüseyin Avni, Mustafa Özşimşekler ve Emre Altınkum ile birlikte Cübbeli Ahmet Hoca, "Onu başımıza emir seçtiğimize dair arzuhalde bulunduk. Kendisi istihare yaptı, bunun neticesinde kabul buyurdular" dedi.

İsmailağa Cemaati'nin kurucusu Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefatının ardından cemaate Hasan Kılıç liderlik ediyordu. Kılıç, 93 yaşında dün vefat etti.

Uslu 23NİBRAHİM USLU KİMDİR?

Polislerle ilgili rapor tamamlandı Polislerle ilgili rapor tamamlandı

İbrahim Uslu, Kayseri'nin Yahyalı ilçesi Mustafabeyli köyünde 1940'ta dünyaya geldi. 1954 yılında Gönenli Mehmet Efendi ile tanıştı. 1957 senesine kadar emekli Binbaşı Tevfik Uysaler'den tefsir dersi aldı. Aynı yıl dönemin İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaoğlu ile tanıştı ve İsmailağa tarikatına girdi.

23 Nisan 2024 günü Cübbeli Ahmet, yeni şeyh olarak İbrahim Uslu'yu desteklediklerini açıkladı.

YENİ İSİM CENAZE NAMAZINDA AÇIKLANDI

Öte yandan Cübbeli Ahmet'in "İbrahim Uslu" işaretine rağmen, Hasan Kılıç'ın cenaze namazının ardından İsmailağa cemaatinin yeni lideri açıklandı.

Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından yapılan açıklamada, cemaatin yeni liderinin Ahmed Fikri Doğan olduğu duyuruldu.

Fikri Doğan, İsmailağa Camii Emekli İmam Hatibi olarak biliniyor.