CiddiGazete- DEVA Partisi Kahramanmaraş Milletvekili İrfan Karatutlu, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinin, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını talep etti.

Ali Yerlikaya sessizliğini bozdu Ali Yerlikaya sessizliğini bozdu

Karatutlu, Meclis'te yaptığı basın toplantısında, Kahramanmaraş'ın en büyük ilçelerinden biri olan Elbistan'ın, konumu itibarıyla Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada yer aldığını hatırlattı.

6 Şubat'taki depremlerde Elbistan'ın merkez üslerinden biri olduğunu hatırlatan Karatutlu, depremden bu yana Elbistan'da sorunların yaşanmaya devam ettiğini söyledi.

Ağır hasarlı binaların çoğunun yıkılmadığını, demir ayıklama işleminin kent merkezinde yapılması nedeniyle tozların şehre yayıldığını ifade eden Karatutlu, Elbistan'da "iktidara yakın müteahhitlerin yaptığı ve ağır hasarlı olan binaların orta hasarlı bina olarak değiştirildiğini" belirtti.

Karatutlu, 2020 yılı nüfus sayımına göre 142 bin kişinin yaşadığı Elbistan'ın, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde il yapılmasını istedi.