ABD’de ikinci terör saldırısı

Teksas eyaletindeki bir AVM'ye düzenlenen silahlı saldırıdan birkaç saat sonra ikinci bir silahlı saldırı daha meydana geldi. Ohio eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda en az 10 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda insanın da yaralandığı duyuruldu

ABD’de ikinci terör saldırısı

CİDDİGAZETE

ABD'nin Texas eyaletindeki bir AVM'de düzenlenen ve 20 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı silahlı saldırıdan birkaç saat sonrasında, Ohio eyaletindeki Dayton şehrinin Oregon bölgesinde ikinci silahlı saldırı meydana geldi.

Yerel medya, çok sayıda kişinin vurulduğunu duyurdu. Henüz ölü ya da yaralı sayısı bilinmezken; saldırganın polis tarafından etkisiz hale getirildiği iddia edildi. Sağlık ekiplerinin olay yerine sevk edildiği duyuruldu. Saldırı sonrası çekim yapan kişinin, “Her yerde ölü insanlar var” dediği duyuldu. Yerel basın en az 10 kişinin yaşamını yitirdiğini aktarırken, çok sayıda insanın da yaralandığını yazdı. Yetkililer saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

Teksas’taki ırkçı saldırının ardından Ohio’daki bir bara da saldırı düzenlendiği belirtildi. Dayton’daki bir barda yerel saatle 01:50 sularında yaşanan saldırıda yarı otomatik bir silahla ateş açan saldırgan en az 7 kişiyi öldürdü, 24 kişiyi de yaraladı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 22:41
YORUM EKLE