Gates'ten 'aşıda çip' açıklaması

Bill Gates ve Dr. Anthony Fauci hakkında ortaya atılan coronavirüs aşılarını kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri iddialarına Gates’ten açıklama geldi

Gates'ten 'aşıda çip' açıklaması

CiddiGazete- Coronavirüs (Covid-19) pandemisinin başladığı günden bu yana gerek virüsün kaynağı gerekse salgınla mücadele eden isimlerin amaçları hakkında pek çok teori üretilmiş ve bu teoriler internette yayılmıştı.

Bu teorilerin arasında 1984 yılından bu yana ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü'nün direktörlüğünü yapan hekim ve immünolog Anthony Fauci ve Microsoft şirketinin kurucuların Bill Gates’in salgını insanları kontrol etmeye çalışmak için yarattıkları, salgından maddi çıkar elde etmek istedikleri ve aşıları kullanarak insanları takip edebilecek mikroçipleri vücuda yerleştirecekleri de yer alıyordu.

KORKU ORTAMI VE SOSYAL MEDYA

Bill Gates, Reuters’a yaptığı açıklamada, kendisi ve Fauci ile ilgili sosyal medyada dolaşan ve sayısı milyonlara ulaşan “çılgın komplo teorilerinin” büyük ihtimalle salgının yarattığı korku ortamı ve sosyal medyanın hayatımızdaki rolünün artması sebebiyle yayıldığını düşündüğünü söyledi.

“ŞAŞKINLIK DUYUYORUM”

Sözcü’nün aktardığına göre Gates, “Bu teorilerde benim ve Dr. Fauci’nin adının geçeceğini kimse tahmin edemezdi. Bundan dolayı şaşkınlık duyuyorum ve yakın zamanda biteceğini umuyorum” ifadelerini kullandı.

2014 yılında Microsoft’un yönetim kurulu başkanlığı pozisyonundan ayrılan Gates, Bill and Melinda Gates Vakfı üzerinden coronavirüs ile küresel anlamda mücadele edilebilmesi için en az 1.75 milyar dolarlık kaynak sağlamıştı.

Gates, “İnsanlar buna gerçekten inanıyor mu? Bu konuda gerçekten araştırma yapmalı ve insanların davranışlarına nasıl etki ettiğini ve bunu azaltmak için neler yapabileceğimizi anlamalıyız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 18:16
YORUM EKLE