AÜ Rektörü İstifa etti

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı istifa etti. Sosyal medya üzerinden istifasını duyuran Çomaklı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan görevden affını istediğini belirtti

AÜ Rektörü İstifa etti

CiddiGazete- Sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "reis" diye hitap eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını verdi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Şafak Ertan Çomaklı, sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı yayın sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için "reis" demesi ve kullandığı cinsiyetçi ifadelerle tepkilere neden olmuştu.

Sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı canlı yayınla gündeme gelen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "reis" diye hitap eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını verdi.

ANNESİ İZMİRLİLER'E ÇOK AĞIR HAKARET ETTİ

Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi Zekiye Çomaklı'nın İzmirliler ile ilgili skandal sözleri de tepkilere neden oldu.

Sosyal medya üzerinden yayılan, Erzurum şivesiyle konuşan bir kadına ait görüntüler ortalığı karıştırdı. 1,5 dakikalık kayıt boyunca İzmir’e, İzmirliler’e ağır hakaretler ve küfürler eden kadın büyük tepki çekti.

İsminin “Zekiye Çomaklı” olduğu öğrenilen kadının, Şafak Ertan Çomaklı’nın da annesi olduğu ortaya çıktı.

Zekiye Çomaklı, 1,5 dakikalık skandal video kaydında, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kur'an okuyarak coronavirüse karşı mücadele ettiğini anlatarak, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" ifadelerini kullandı.

PROF. DR. ŞAFAK ERTAN ÇOMAKLI KİMDİR?

1975 Erzurum doğumlu olan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı Dokuz Eylül Üniversitesinde Maliye ve Mali Hukuk alanında lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Uludağ Üniversitesinde doktorasını Maliye Mali Hukuk anabilim dalında tamamladıktan sonra yine aynı alanda doçentlik ve profesörlük kadrolarında bulundu. Kamu maliyesi alanında çalışmalarında özellikle vergi kaçakçılığı ve terörün finansmanı üzerinde yoğunlaştı. Uluslararası alanda terörün finansman yöntemleri üzerinde İspanya, İtalya, Belçika, Almanya, Katar, Avusturya, Çekya, Kosova, Bosna Hersek, Suudi Arabistan, Kazakistan gibi ülkelerin polis akademilerinde uluslararası polis eğitimleri, işbirlikleri ile yüksek lisans jüriliği ve devleti temsilen üst düzey görevlerde bulundu. Özellikle son yıllarda terörün kamusal alanda olan etkilerinin yanı sıra terörizmin mali ve personel boyutu üzerinde çalışmaları bulunmaktadır. Son olarak Polis Akademisi Başkanlığında polis ve komiser yardımcısı alım ve eğitimi ile rütbe terfi süreçlerinin planlamasında yer aldı. Ulusal ve uluslararası çok sayıda çalışması bulunan Prof. Dr. Çomaklı iyi derece İngilizce bilmekte olup, evli ve üç çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 14:15
YORUM EKLE