Muğla'da 23 öğrenci taciz edilmiş

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkan Yardımcısı S.Y, öğretmenlik yaptığı Ortaca ilçesinde, çok sayıda öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla açığa alındı

Muğla'da 23 öğrenci taciz edilmiş

Muğlayerelhaber'in haberine göre; Ortaca Savcılığına geçtiğimiz gün yapılan şikayet üzerine, açılan soruşturma neticesinde Ortaca’da felsefe öğretmenliği yapan, Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkan Yardımcısı S.Y (53) açığa alındı.

Çok sayıda öğrenciyi taciz ettiği ortaya çıkan S.Y, öğrenci velilerinin durumu savcılığa bildirmesi üzerine görevden uzaklaştırıldı.

Savcılıkça başlatılan soruşturma neticesinde S.Y.’nin ifadesine başvurulduğu belirtiliyor. S.Y.’nin 23 öğrenciyi taciz ettiği iddia edilirken, Savcılığın talebi doğrultusunda S.Y.’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındığı öğrenildi.

Öte yandan Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak'a yakınlığı ile bilinen S.Y., FETÖ'nün Seydikemer ve Fethiye eğitim yapılanması davasında sanık olarak yargılanan Eğitim-Bir-Sen Seydikemer Şube Başkanı İrfan Deveci'nin de en önemli destekçilerinden biriydi.

S.Y.'nin Önder Uçak ile birlikte İrfan Deveci'ye yönelik destek ziyaretlerinde hazır bulunduğu kamuoyuna fotoğraflarla yansımıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER