İşte Körfez’in 5 numarası

TAV CEO'su Sani Şener, Construction Week dergisi tarafından hazırlanan, Körfez bölgesinin en etkili 100 iş insanının açıklandığı listede 5'inci sırada yer aldı

İşte Körfez’in 5 numarası

TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Sani Şener, Construction Week dergisi tarafından inşaat sektöründe Körfez bölgesinin en güçlü 5'inci lideri olarak seçildi.

TAV İnşaat'tan yapılan açıklamaya göre, "Power 100" listesinde 2015 yılında 10'uncu sırada olan Şener, 2016'da 9'uncu, 2017'de ise 7'inci sırada bulunuyordu.

TAV Grubu CEO'su Sani Şener, konuya ilişkin değerlendirmesinde, TAV İnşaat'ın kuruluşundan bu yana üstlendiği inşaat işlerinin toplam sözleşme bedelinin 20 milyar doları aştığını belirterek, şunları söyledi:

28 BİNDEN FAZLA ÇALIŞAN

"ENR listelerinde son 5 yıldır istikrarlı bir şekilde havalimanı inşaatında dünyada ilk 3'te yer alıyoruz. Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da 7 ülkenin başkent havalimanları ile birlikte toplam 17 havalimanında imzamız bulunuyor. Körfez bölgesinde bin 200’ü mühendis olmak üzere 28 binden fazla çalışanımız görev yapıyor. Bu liste aslında Türk mühendisliğinin, iş yapma modellerinin, finansal kabiliyetlerinin ve markalarının dünyanın en büyük firmalarının yarıştığı bir pazarda ulaştığı bu başarının göstergesidir."

EKİP ÇALIŞMASININ ÜRÜNÜ

Şener, bu başarının rekabet açısından çok gelişmiş bir bölgede görev yapan mühendislerin, mimarların, teknikerlerin, işçilerin ve tüm TAV Grubu çalışanlarının emeğinin karşılığı olduğunu, bundan sonra da dünya pazarlarında tercih edilen bir marka olarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

SEÇİM KRİTERLERİ

Verilen bilgiye göre, liste, bölgede inşaat sektöründe yer alan iş insanlarının yaptıkları işler, çalışan sayıları, yarattıkları gelirler, kazandıkları ve kazanmayı bekledikleri projeler, pazardaki genel durum ve faaliyet düzeyleri incelenerek belirlendi. Ek olarak, bu kişi ve şirketlerin ekonomik parametrelere karşı tutumlarına, büyümeye devam etmek için benimsedikleri stratejilere ve engel ve sorunlar karşısında ne kadar esnek olabildiklerine ve nasıl uyum sağladıklarına da bakıldı.

BU YIL LİSTEYE GİREN İLK 10 İSİM

ALEC Üst Yöneticisi (CEO) Kez Taylor

China State Başkanı ve CEO'su Yu Tao

Arabtec Holding/Depa Group CEO'su Hamish Tyrwhitt

Al Shafar General Contracting Başkanı Emad Azmy

TAV Grubu CEO'su Sani Şener

Consolidated Contractors Group (CCC) Mühendislik ve İnşaat Başkanı Samer Khoury

Arabian Construction Company Başkanı Ghassan Merehbi

EMAAR Properties Başkanı Mohammed Al Abbar

Khansaheb Civil Engineering Grup Genel Müdürü Stephen Flint

BAM International Orta Doğu / Körfez Devletleri Bölge Direktörü Patrick McKinney

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 19:16
YORUM EKLE