Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Şehir Hastanesini ziyaret etti. Özhaseki, 430 milyon avro harcanarak yapılan hastanenin bu alanda Anadolu'nun en büyüğü olduğunu söyledi.

Ancak hastane hakkında dedikoduların bitmek bilmediğini söyleyen Özhaseki bunun üzücü olduğunun altını çizdi. Özhaseki şöyle konuştu: “(Bu hastane çok pahalıymış, acayip paralıymış.) Bunlar kulağımıza geliyor. Bu hastanede paralı ve pahalı olan bir şey yok. Eski neyse sistem aynı sürüyor. Benim bildiğim eski hastanede de 8 lira civarında bir katkı payı alınıyordu, yine bu alınıyor. Sistemde herhangi bir değişiklik yok. Vatandaşı yoracak, üzecek, artı bir ücret artışı yok. Bu kadar mükemmel bir hastane aynı sistem üzerinde devam ediyor.”

ULAŞIM SIKINTISI

Ulaşımda ufak tefek aksaklıklar olduğunu söyleyen Özhaseki bu konu hakkında Büyükşehir Belediyesi ile bir toplantı yaptıklarını söyledi. Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü: “Onlar ulaşım hizmetlerinde biraz daha titiz davranacaklar. İldem'den bir vatandaş tramvaya bindiğinde aynı biletle ücretsiz şekilde buraya ulaşabiliyor. Tek biletle 25 kilometre öteden bir vatandaş buraya gelebiliyor. Ayrıca ring seferleri var. Bunlara uyulduğu sürece çok rahat hizmetlerden yararlanabilir. Ayrıca Belsin'deki tren hattından buraya bir uç veriliyor. Hastanenin önünden geçecek bu hatta raylı sistemin uzantısı yapılıyor. Yapımını Ulaştırma Bakanlığımız üstlendi. Üst geçitleri, bağlantı yollarını belediyemiz yapacak. En kısa sürede bu da hayata geçirilecek."

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

Şehrin değişik yerlerindeki devlet hastanelerinde hizmetlerin devam ettiğini aktaran Özhaseki, şehir merkezindeki Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenileneceğini bildirdi.

Özhaseki, şehrin içinde böyle bir hastaneye ihtiyaç olduğuna işaret ederek, "300 yataklı yeni bir hastane daha yapılacak. Bazı eski binalar yıkılacak, depremsellikleri değerlendirilecek. Acil zaten orada kaldı, bazı poliklinik hizmetleri bir müddet daha devam edecek. Aksaklıklar olabilir, ilk taşınmanın sıkıntıları olabilir, bunları gidermek için de herkes elinden geleni yapıyor, canla başla çalışıyorlar. Buraya leke sürmek, söz söylemek doğru şeyler değil" dedi.

Ziyarete katılan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de kapatılacağı iddia edilen İldem Semt Polikliniği'nin hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.

Bakan Özhaseki ve beraberindekiler açıklamaların ardından, hastaneyi gezdi.

Hastanenin girişinde personel tarafından karşılanan Özhaseki, işleyiş ve hasta yönledirme hakkında görevli personelden bilgi aldı.

Vatandaşlarla sohbet eden Özhaseki, iç hastalıkları bölümünde yatarak tedavi gören iki hastaya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Hastaneden memnun olduklarını aktaran vatandaşlar, Bakan Özhaseki'ye teşekkür etti.