CiddiGazete- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dubai'de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki temaslarını tamamlayarak yurda döndü.

Dönüş yolunda uçakta görevli gazetecilere konuşan Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

FON VURGUNUNA İLİŞKİN İLK AÇIKLAMA

Erdoğan, aralarında Fatih Terim, Arda Turan, Emre Belözoğlu gibi çok sayıda ünlü futbolcunun da yer aldığı "fon dolandırıcılığı" soruşturması hakkında da değerlendirme yaptı.

Konu hakkında ilk kez açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır" dedi.

"BANKANIN EN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ İLE İLGİLİ DE ŞU ANDA BÜTÜN SORUŞTURMALAR DEVAM EDİYOR"

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız."

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Türkiye'de 1 günlük 'milli yas' ilan edildi Türkiye'de 1 günlük 'milli yas' ilan edildi

Ekonomik gelişmelere de değinen Erdoğan, asgari ücret artışının yılda bir kez olduğunu hatırlatarak "Bir kez verilecek zamla bu iş biter. Vatandaşımızı bugüne kadar enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyiz" dedi.