CiddiGazete- Bir hafta önce hayatını kaybeden Fatma Girik'in kardeşi Günay Girik, şok bir suç duyurusunda bulundu.

Avukatı Akın Centilmen aracılığıyla Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyusunda bulunan Günay Girik, hem hastanenin hem de yeğeni Ahu Turanlı'nın ünlü sanatçının coronavirüse yakalanmasında ihmali olduğunu iddia etti.

"TESTİN FİYATINI ÖĞRENİNCE VAZ GEÇTİLER"

Girik'in avukatı Akın Centilmen, yaptığı açıklamada, "Fatma Hanım'ın uzun yıllardır bakıcılığını yapan Türkmen asıllı kadın, refakatçi olarak hastaneye geldiğinde kendisini iyi hissetmediğini ve Covid-19 testi yaptırmak istediğini söylüyor.

Ahu Hanım test fiyatının bin TL olduğunu öğrenince test yaptırmaktan vazgeçiyor. Birkaç gün geçtikten sonra Fatma Girik'in coronavirüse yakalandığı anlaşılıyor ve 2-3 gün içerisinde yaşamını yitiriyor.

Burada hem testi yaptırmayan Ahu Hanım, hem de bakıcının beyanına rağmen test yapmadan bakıcının refakatçi olmasına izin veren hastane yönetiminin ihmali var" dedi.

Centilmen, Fatma Girik'in ölümünde ihmali olduğu gerekçesiyle Ahu Turanlı ve hastane yönetimi hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, dosyanın İstanbul'a gönderileceğini ve soruşturmanın İstanbul'da yürütüleceğini ifade etti.