CiddiGazete- Yerel seçimde aldığı yenilginin ardından üst düzey istifalar ve genel başkan Meral Akşener'in aday olmayacağı seçimli genel kurul kararıyla çalkalanan İyi Parti'de tartışmaların sonu gelmedi.

14 Mayıs seçiminde milletvekili adayı olmayan ve sonrasında partiden istifa eden İyi Parti'nin kurucu genel sekreteri Aytun Çıray, 6'lı Masa sürecine dair çarpıcı iddialarda bulundu.

Halk TV yayınına katılan Aytun Çıray, 14 Mayıs öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Meral Akşener üzerinden Millet İttifakı'na "sızdığını" öne sürdü.

Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek Özgür Özel İyi Parti'yi ziyaret edecek

"6'LI MASADAN PLANLI ŞEKİLDE KALKTI"

"Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan ile dirsek temasındaydı ve 6'lı masadan planlı olarak kalktı" ifadesini kullanan Çıray, gazeteci Timur Soykan'ın "Erdoğan tarafından içeri bir sızma olduğunu mu düşünüyorsunuz? Öyle bir mühendislikten mi bahsediyorsunuz?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"EN ÜST DÜZEYDE SIZILDI"

"İçeride doğrudan doğruya en üst düzeyde sızma olduğunu düşünüyorum. Zamanla elimizdeki bilgi ve belgeler artacaktır. Retrospektif olarak baktığımızda, biz tıpta böyle deriz; bu aşamada teşhisi arttıracak bilgi ve belgelerin yavaş yavaş oluşmaya başladığını görüyoruz."