74 kişilik çeteye operasyon

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü tarafından 45 kişilik suç örgütü ve bu örgüte kaçak silah temin eden 29 kişilik çeteye eş zamanlı operasyon düzenlendi

74 kişilik çeteye operasyon

CiddiGazete- Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Bürosu ve İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde yapılan teknik ve fiziki takibin ardından, sabah saat 05.00 sıralarında operasyon için düğmeye basıldı.

İstanbul genelinde faaliyet gösteren bir organize suç örgütüne ve bu örgüte silah temin ettiği belirtilen gruplara eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'nde toplanan ekipler, operasyon saatinin gelmesiyle harekete geçti.

Özel harekat timlerinin desteğiyle çok sayıda adrese baskın yapıldı. Mehmet E. ve Aykut Z.'nin elebaşılığını yaptığı Esenyurt, Beylikdüzü ve Avcılar'da yağma, gasp, yaralama, uyuşturucu ticareti ve zorla fuhuş yaptırmak gibi olaylara karışan örgüte ve bu örgüte silahları temin eden başka bir çeteye yönelik operasyonda 74 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Fatih, Sultangazi, Başakşehir, Beylikdüzü, Esenyurt ve Avcılar'da yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

OĞLUNA BEDDUA ETTİ

Fatih'te silah temin etmekle suçlanan örgüte yönelik yapılan operasyonda, hakkında yakalama kararı bulunan bir kişinin evine baskın yapıldı. Polisin eve girmesi üzerine, aranan şüphelinin annesi oğlu ile görüşmediğini söyleyerek, "İnşallah cezaevlerinde çok para diye inleyecek. Allah'a havale ettim. Bırakır mıyım ben gözümün yaşını yedim bu evde" diyerek oğluna sitem etti.

Şafak operasyonunda gözaltına alınan şüpheliler Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2022, 08:23
YORUM EKLE