Hekimlerden ek ödeme protestosu

İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki hekimler, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin ödenmemesini protesto etti

Hekimlerden ek ödeme protestosu

CiddiGazete- İstanbul'da mayıs ayında açılan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde görev yapan hekimler, aylardır devam eden ek ödeme adaletsizliğine karşı bugün hastanede eylem gerçeleştirdi.

Hastanenin B blok binası önünde bir araya gelen hekimler, A bloktaki Başhekimlik binasına kadar alkışlar eşliğinde yürüdü.

Burada yapılan açıklamada, haziran ve temmuz aylarında hiç ek ödeme yapılmadığı, ağustos-eylül-ekim aylarında verilen performans ücretlerinin yetersiz olduğu, kasım sonrasına dair de bir güvence verilmediği dile getirildi.

Hastane yönetiminin geçmiş aylarda yapılmayan ek ödemelerle ilgili garanti veremediği, kasım ayından sonra da bir belirsizliğe mahkum edilmeye çalışıldıklarını belirten hekimler, haklarının sonuna kadar takipçisi olacaklarını vurguladılar.

Hekimler, haziran ve temmuz ayı ek ödemelerinin yapılacağına dair bilgilendirme yapılmaması durumunda her gün yürüyüş düzenleyeceklerini de açıkladılar.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 14:34
YORUM EKLE