Bafra'daki o doktor açığa alındı

Doktorların yer aldığı WhatsApp Grubu'nda İslam'a ve peygamberine ağır hakaretlerde bulunan Dr. Ali Şakir Orbay, gelen şikayetler üzerine görevden uzaklaştırıldı

Bafra'daki o doktor açığa alındı

CİDDİGAZETE

Samsun'un Bafra ilçesinde görevli bir doktor hakkında, iş arkadaşlarıyla kullandığı WhatsApp grubunda İslami değerlere haraket içeren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla aralarında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile siyasi partilerin ilçe temsilcilerinin de yer aldığı grup suç duyurusunda bulundu. Hakkında suç duyurusunda bulunulan doktor, görevden uzaklaştırıldı.

Söz konusu paylaşımı kınamak için Bafra Belediye Başkanı Kılıç, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Öcal, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Abdurrahman İsmailoğlu ile Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen temsilcileri, bazı hastane çalışanları ile vatandaşlar Bafra Devlet Hastanesi önünde toplandı.

"TOPLUMUN SİNİR UÇLARIYLA OYNAMAYA KİMSENİN HAKKI YOK"

Belediye Başkanı Hamit Kılıç burada yaptığı açıklamada, "Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce, binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe bir hakarettir, doktorlara hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun takipçisi olacağız" dedi.

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş, Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret eden doktor Ali Şakir Orbay'ı kınadıklarını belirtti.

Açıklamaların ardından grup, daha sonra Bafra Adliyesi'ne geçerek suç duyurusunda bulundu.

DOKTOR AÇIĞA ALINDI

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret ettiği öne sürülen doktor Orbay'ın, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rcb Dnz
Rcb Dnz - 2 yıl Önce

Çok şükür beter olsun doktor müsveddesiii...