Bakanlıktan açıklama

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğu cinsel istismarla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı

Bakanlıktan açıklama

İstanbul Küçükçekmece'de beş yaşındaki bir kız çocuğu henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından cinsel istismara uğradıktan sonra kanlar içinde evinin önüne bırakıldı. Durumu fark eden aile çocuklarını hemen hastaneye götürdü.

Hastanede tedavi altına alınan çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Konuyla ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan, “Küçük çocuğumuzun istismara uğradığına ilişkin haberlerin hemen ardından, İstanbul İl Müdürlüğümüz nezdinde çocuğumuzun ve ailenin durumu yakinen takip edilmiş, İl Müdürlüğü ekipleri çocuğumuzun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile ile görüşmüş ve aileye destek olmuştur. Gerekli tıbbi ve adli işlemlerin başlatıldığı vakada, çocuğumuz hakkında 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu 5/1a maddesi gereği Danışmanlık Tedbir Kararı ve 5/1 d maddesi gereği Sağlık Tedbir Kararı talep edilmiştir” açıklamasında bulunuldu.

Olay, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'nde dün öğle sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi, evinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki bir kız çocuğunu karşıda bulunan apartman boşluğuna götürerek cinsel istismarda bulundu. Ailesi, çocuğu kanlar içinde kapının önünde bularak hemen hastaneye götürdü. Ameliyata alınan ve yoğun bakımda tedavisi yapılan çocuk, babasının yaptığı açıklamaya göre hayati tehlikeyi atlattı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER