Bodrum'da ölüm teknesi!

Bir otele ait sürat teknesi, görevli gazetecileri taşıyan tekneye çarptı, kaptanın bacağı koptu, gazeteciler ölümden döndü

Bodrum'da ölüm teknesi!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, görev başındaki gazetecileri taşıyan tekneye, bölgede bulunan Maçakızı Oteli’ne ait sürat motoru çarparak batırdı. O sırada tatilcilerle ilgili haber yapmak üzere teknede bulunan 3 gazeteci ile tekne kaptanı ölümden döndü.

Gazeteciler kazayı hafif yaralarla atlatırken, bacağı pervaneye kapılan teknenin kaptanı ağır yaralandı.

Ramazan Bayramı tatilini fırsat bilen binlerce kişi, Ege ve Akdeniz’deki turistik yerleri tercih etti. Sahil kesimindeki tatilcilerle ilgili haber yapmak üzere Bodrum’a giden Hürriyet gazetesinden Cenker Tezel, TV 100 muhabiri Metehan Ekşi ile Habertürk muhabiri Onur Aydın, kiraladıkları tekneyle denize açıldı. Saat 16.30 sıralarında Cennet Koyu’nda çekim yapan gazetecilerin bulunduğu tekneye, Maçakızı Oteli’ne ait sürat motoru hızla çarptı. Çarpışma sırasında 3 gazeteci denize atlarken, kaptan Osman Demirkoz (46) tekneden çıkamadı.

MAÇAKIZI HIZLA KAÇTI

Olayın ardından Maçakızı Oteli’nin Maçakızı isimli sürat motoru hızla bölgeden uzaklaşırken, denize düşen 3 gazeteci ile parçalanan balıkçı teknesinde yaralanan kaptan Demirkoz, çevredeki bir tur teknesi tarafından kurtarıldı. Kazazedeler tur teknesi tarafından Gündoğan Limanı’na götürüldü.

- Bacağını pervane kapan Osman Demirkoz’ün hayati tehlikesi bulunuyor.

KAPTAN AĞIR YARALI

Bacağı kopan tekne kaptanı ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ağır yaralanan ve çok kan kaybettiği öğrenilen kaptan Demirkoz hemen ameliyata alındı.

Olaydan sonra gazetecilerin şikayet etmesi üzerine soruşturma başlatılan Maçakızı’nın kaptanı Alper Sakay gözaltına alındı. Sakay’ın kaza sırasında dümende olmadığı söylendi.

YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTI

Cenker Tezel: “Verilmiş sadakamız varmış. Tek üzüntümüz Osman kaptanının yaralanması. İyileşmesi biraz zaman alacak. Denizle şaka olmaz. Yetkililer gerekli incemeleri yapacaktır. Hız konusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Onur Aydın: “Hızını kesmedi ve dümen kırmadı. Teknenin sol kısmından denize atladık. Kaptanının bacağı çok kötü durumda. Benim ayağımda ise 5 dikiş var.”

Metehan Ekşi: “El hareketleriyle hızını kesmesi için işaret yaptık. Çarpmasına yakın denize atladık. Bende bir sıkıntı yok ama olayın hâlâ şokundayım. Kaptanın ayağı teknenin pervanesine takıldığı için çok kötü.”

YORUM EKLE