Dışişleri'ne niyet, cezaevine kısmet!

İhraç edildiği Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşavirliği görevine yeniden dönmeye hazırlanan Veysel Filiz, otomobilinde 100 kilo uyuşturucu yakalatınca cezaevine gönderildi

Dışişleri'ne niyet, cezaevine kısmet!

CiddiGazete- Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı, Brüksel Büyükelçiliği eski Basın Müşaviri Veysel Filiz'in otomobilinde yaklaşık 100 kilo uyuşturucu bulundu.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre; Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan ailesiyle birlikte yurtdışına çıkış yapmak isteyen Veysel Filiz'in otomobilinde uyuşturucu madde bulunduğu ihbarı yapıldı. İhbar üzerine Veysel Filiz'in otomobili gümrükte ince aramaya tabi tutuldu. Aracın gizli bölmesinde piyasa değeri yaklaşık 5 milyon Euro olan 100 kilo eroin ele geçirildi.

BAKANLIK: DUYULMASIN

Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği'nde Basın Müşavirliği görevinde bulunan, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, meslekten ihraç edilen Veysel Filiz'in Yozgat'ta bulunan yakınları, olayın bir komplo olduğunu öne sürdüler. Filiz'in de açtığı davaları kazandığını ve bir ay içinde görevine döneceğini söylediği öğrenildi.

Sınır kapısında uyuşturucu yakalandığında bunu basına açıklayan gümrük yetkilileri, bu kez farklı bir uygulama yaptı. Uyuşturucu olayının duyulmaması ve basına bu konuda kesinlikle bilgi sızmaması talimatı verildi. Talimat gereği olayla ilgili basına bilgi sızmamasına özen gösterildi. Yaklaşık 15 gün önce meydana gelen kaçakçılık olayı da bu yüzden şimdiye kadar gizli kaldı.

Eski basın müşaviri Veysel Filiz, uyuşturucu kaçakçılığından tutuklandı. Filiz'in, kısa süre önce de Yozgat'ta yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, kendisinin Fetullahçı olmadığını, ancak Fetullahçıların komplosu sonucu meslekten ihraç edildiğini söyledi. Filiz, yakında görevine döneceğini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 14:38
YORUM EKLE