Gazeteci Ahmet Takan'a saldırı

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara'daki evinin önünde saldırıya uğradı. Takan iki gün önce, Bahçeli'den sonra MHP'nin başına Süleyman Soylu'nun atanacağını yazmıştı

Gazeteci Ahmet Takan'a saldırı

CiddiGazete

Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Ankara Dikmen'deki evinin önünde beyzbol sopalı bir kişinin saldırısına uğradı. Beyzbol sopası, saldırganı son anda fark eden ve geriye doğru hamle yapan Takan'ın omzunda asılı olan çantasına, beline ve sırtına isabet etti. Ahmet Takan'ın çantasında bulunan telefonu kırılırken, vücudunda da ekimoz oluştu. Takan'ın karşı koyması üzerine 25-30 yaşlarındaki saldırgan, beyzbol sopasını olay yerinde bırakarak kaçtı.

“DARP RAPORU” VERİLDİ

Saldırı sonrası Takan'ın apartman komşuları olay yerine gelerek ilk yardımı yaptı ve polisi aradı. Takan'ın oturduğu binanın önüne gelen polis, beyzbol sopasını alarak konuyla ilgili inceleme başlattı ve tutanak tuttu. Takan daha sonra 29 Mayıs Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Aldığı darbelerden dolayı bir bacağı aksayan Takan'a “darp raporu” verildi. Takan, karakola da giderek ifade verdi ve şikayetçi oldu.

“YILLARDIR TEHDİT ALIYORDUM”

Hastanedeki tedavisinin ardından olayı anlatan Ahmet Takan, “Uzun süredir, hatta yıllardır tehdit alıyordum. Ancak bu tehditler şimdiye kadar fiili bir saldırıya dönüşmemişti. Beyzbol sopalı saldırgan aniden üzerine geldi; fark edip geriye doğru hamle yaptım, sopa çantama, sırtıma ve belime geldi. Gazeteci olarak doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim” dedi.

EN SON İSMET BÜYÜKATAMAN TEHDİT ETTİ

Yazar Ahmet Takan, “Devlet Bahçeli, Aralık ayı sonunda genel başkanlığı bırakacak, aktif siyaseti terk edecek. MHP’nin başına yeni bir isim gelecek” diye yazmış, MHP’den bu satırlara sert cevap gelmişti. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ahmet Takan için, "Kiralık kalemini bu sefer, MHP’de Genel Başkan değişikliği hevesine düşenlerin ekmeğine yağ sürmek amacıyla kullanmaktadır. Ahmet Takan gibileri takacak kimse de yoktur" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2019, 16:23
YORUM EKLE