Hırsızlarda esrarengiz silah

İstanbul'da polis ekipleri, hırsızlık çetesine operasyon düzenledi. Polisin gözaltına aldığı şüphelilerin evinde ele geçirilen ve terör örgütlerinin de kullandığı CZ 25 tipi otomatik silah soruşturmanın seyrini değiştirdi

Hırsızlarda esrarengiz silah

Operasyon İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirildi. Bakırköy’de yaşayan Suriye uyruklu Muhammed S’nin evine iki hafta önce hırsız girdi.

Evdeki 500 lira ve 2 bilgisayarı alan hırsızlar, ev sahibinin cebinden otomobil anahtarını da aldı. Muhammed S.'nin otomobiliyle kaçan şüpheliler ortadan kaybolurken Suriyeli işadamı polise giderek şikayetçi oldu.

Asayiş Şube Oto Hırsızlık Büro Amirliği harekete geçti. Muhammed S.'nin evinin çevresindeki kameralar incelendi. Görüntülerden aynı bölgede 4 huysuzluk olayına daha karışan bir şüpheli belirlendi. Kimliği tespit edilen İhsan Ç. düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Ekipler, İhsan Ç. ile birlikte hırsızlık için eve giren diğer iki şüphelinin peşine düştü. Dedektifler diğer iki hırsızın Süleyman C. ve Kerem Ö. olduğunu belirledi. Şüphelilerin, çaldıkları aracın camlarına siyah film taktırmak için Esenyurt'a gittikleri anlaşıldı. Polis belirlenen adrese baskın düzenledi. Şüphelilerin Suriyeli işadamının aracına sahte plaka taktıkları anlaşıldı. Gözaltına alınan Süleyman C.'nin cebinde başka bir otomobil anahtarı daha bulundu.

SİLAH VE UYUŞTURUCU

Polis bu araca şüphelilerin gözaltına alındığı yerin yakınlarındaki bir sokakta buldu. Otomobildeki aramalarda 2 tabanca, 29 paket halinde 80 gram esrar 15 gram kokain ele geçirildi. Ayrıca bagajı açan ekipler CZ 25 tipi uzun namlulu otomatik bir silahla karşılaştı.

DAHA ÇOK DHKP-C ÖRGÜTÜ KULLANIYOR

Ele geçirilen silahın daha çok terör örgütü DHKP-C tarafından kullanıldığı belirtildi. Olay yeri inceleme ekipleri silahtan parmak izi aldı. Daha sonra ise CZ 25 tipi silah diğer 2 tabancayla birlikte Kriminal Şube Müdürlüğü Laboratuvarı'na gönderildi. Gözaltına alınan şüpheliler ise Gayrettepe'de Asayiş Şube Müdürlüğü yerleşkesinde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER