'İmamoğlu ihanet hançerini çıkarmak istiyor'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor” dedi

'İmamoğlu ihanet hançerini çıkarmak istiyor'

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da Eminönü-Alibeyköy tramvay hattının ilk etabının açılış törenine katıldı.

Burada bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

“Ben merkezi hükümetten şunu beklerim, İstanbul'a ihanet edildiği söylendi. En yetkili kişi tarafından ‘Biz İstanbul'a ihanet ettik’ cümlesi kullanıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un böğrüne saplanan ihanet hançerini çıkarmak istiyor. Lütfen belediye başkanlarımıza engel olmayın ve kentlere hizmet etsinler.

MERKEZİ HÜKÜMET ENGEL ÇIKARSA DA...

İstanbul bir beton ormanı olmayı hak etmiyor. İnsanlarımızın kuş görmeye hakları yok mu? Temiz bir hava görmeye hakları yok mu? İstanbul yaşanılabilir bir kent hale getirilecek, bu yapılacak. Dolayısıyla merkezi yönetim engel çıkardığı taktirde yine yapılacak. Hiçbir engel, ağacı ve doğayı sevmemize engel olamaz.

MİLLET İTTİFAKI VURGUSU

Siz Cumhuriyet Halk Partisi'nin değil Millet İttifakı'nın belediye başkanlarısınız. Onlar eğrisi ile doğrusu ile bir mirası devraldılar. Onlara şunu söyledim, asla şikâyet etmeyeceksiniz. Her türlü engeli çıkarıyorlar doğru ama belediye başkanlarımız her türlü azim ve kararlılığını göstermelidir. O azmi ve kararlılığı gösterenlerden biri de sayın belediye başkanımızdır.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 17:46
YORUM EKLE