İngiltere Başbakanı'nda corona çıktı

İngiltere'den gelen son dakika haberi dünyada şok etkisi yarattı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, coronavirüse yakalandı. Öte yandan Sağlık Bakanı'nda da coronavirüs tespit edildi

İngiltere Başbakanı'nda corona çıktı

CiddiGazete- Dünya çapında yarım milyondan fazla insanda tespit edilen coronavirüs, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’da da görüldü. 55 yaşındaki Boris Johnson yaptığı açıklamada, son 24 saatte coronavirüsün semptomlarını hafif bir şekilde gösterdiğini söyledi.

Johnson, “Corona virüsü test sonucu pozitif çıktı. Şimdi kendi kendimi tecrit altına aldım fakat hükümet ile ilgili görevlerimi video konferansı ile yöneteceğim” ifadesini kullandı.

Geçen hafta İngiliz kamuoyu Galler Prensi Charles’ta corona virüsü tespit edilmesiyle büyük bir şok yaşamıştı. Geçen hafta yapılan açıklamalarda Veliaht Prensi’nin Balmoral Kalesi’nde tecrit altında olduğu belirtilirken, hastalığı Kraliçe Elizabeth ve eşi Camilla’ya bulaştırmadığı aktarıldı.

KRALİÇE İLE 11 MART’TA GÖRÜŞMÜŞ

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden The Sun, son dönemde Başbakan Johnson ile yakın temasta olan Ekonomi Bakanı ve Sağlık Bakanı’nın da kendilerini tecrit altına alabileceklerini yazdı.

Buckingham Sarayı, Kraliçe Elizabeth’in Boris Johnson ile en son 11 Mart’ta bir araya geldiğini duyurdu.

HAİN ALİ KEMAL’İN BÜYÜK TORUNU

Kariyerinde daha önce Londra belediye başkanlığı ve İngiltere dışişleri bakanlığı görevlerini de üstlenen Boris Johnson, Milli Mücadele karşıtı yayınlarıyla tanınan Osmanlı İmparatorluğu’nun son Dahiliye Nazırı Ali Kemal'in büyük torunu.

Hain Ali Kemal, İzmit’te linç edilmiş ve öldürüldükten sonra cesedi, Lozan Konferansı’na giderken trenle İzmit’ten geçecek olan İsmet Paşa görsün diye istasyonda bir sehpaya asılmıştı.

SAĞLIK BAKANI DA VİRÜSE YAKALANDI

Öte yandan, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock'un da coronavirüs testi pozitif çıktı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 11:56
YORUM EKLE