Kızılelma Vakfı'nın amacı ne?

Kızılelma Vakfı, yurt genelindeki geniş katılımlı üçüncü toplantısını cumartesi günü İstanbul'da yapacak. Vakfın kurucular kurulu, amaçları ve hedefleriyle ilgili bir metin yayınlayıp kamuoyunu bilgilendirdi

Kızılelma Vakfı'nın amacı ne?

CiddiGazete

Ankara, İzmir, cumartesi günü de İstanbul'da toplanacak olan Kızılelma Vakfı, toplantı öncesi bir basın bildirisi yayımladı. Yapılan yazılı açıklama, vakfın amacı ve hedefleri kısaca dile getirildi.

İşte o açıklama:

Değerli basın mensupları;

Kızılelma Vakfı'nın kurulma gerekçesi olarak, gördüğümüz gerekliliğin gerçekleştirilebilir olması ile ülkemizde ve Türk dünyasındaki bu davaya gönül vermiş gönüldaşlarımız ile yaptığımız görüşmeler, bizleri dönüşü olmayan bir yola sokmuştur.

Vakfımızın mütevelli heyetinde olma iradesi gösteren değerli hocalarımız ve dava arkadaşlarımız, her biri alanında uzman ve Türkçülük fikir sistemini içselleştirmiş, Türk dünyasına hizmet etmiş gönül insanlarından oluşmuştur.

İçinde bulunduğumuz koşullar ve dünyamızın geldiği bu hastalıklı ve garabet durum karşısında nemelazımcılık yapamazdık.

Yine görüyoruz ki; yaklaşık 100 yıl önce Türk yurtları ve Türklük üzerine oynanan oyunlar geldiğimiz nokta itibarıyla sonuç alınamamış olmasına rağmen, yeni oyunların sahnelendiği bir tiyatro halini almıştır.

Türkler ve Türk yurtları üzerinde oynanan kirli oyunlar, yine olanca hızıyla devam etmekte.

Türk dünyasına genel bir bakışla baktığımızda, Azerbaycan’nın işgal altındaki toprakları, Kırım’ın işgali, Çin zulmünden inim inim inleyen Uygur Türklüğü, öz yurdunda esir durumdaki İran Türklüğü, ABD ve Taliban zulmündeki Afganistan Türklüğü, yine ABD ve diğer emperyalist güçlerin "demokrasi getireceğiz" söylemiyle yerinden ve yurtlarından edilen Irak Türkmenleri, Bayırbucak Türkmenleri, Bulgaristan ve Yunanistan’daki asimile edilmek istenen Batı Trakya ve Bulgaristan Türkleri, Yavru Vatan Kıbrıs Türklüğü ve en nihayetinde, binlerce yıllık Anadolu’da bölünüp parçalanmak istenen Türkiye Türkleri...

Evet, dünyaya sığamayan, aç gözlü emperyalizm ve onun uygulayıcılığını yapan devletler, Tanrı'nın bize lütfettiği bütün güzellikleri sadece kendilerinin sayan bu köle düzeni yanlıları, sizi durduracak olan bu dünya düzeni içinde yalnız ve tek bir şey var o da;

TÜRK BİRLİĞİ...

Tanrı'nın bahşettiği Türklük gurur ve şuurunu yaşatmak, kadim Türk töresini hakim kılmak, bizlere düşen başlıca ödevimizdir.

Biz Türkler; binlerce yıl öncesinden eşitler arasındaki eşitlik düşüncesini rehber edinmiş ve bu ilkelerimizi yine binlerce yıl öncesinde taşlara kazıyarak "töre" olarak uygulamış yüce bir milletiz.

Sorunlarımızın dağlar kadar olması, karşımızdaki haksız güçlülerin varlığı bizi yıldırmadı, yıldıramaz...

Yine yol başçılarımızdan, İsmail Gaspıralı’nın dediği gibi “Dilde, fikirde ve işte birlik"i şiar edinerek, Başbuğ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği, "muasır medeniyet seviyesine" ulaşmayı hatta geçmeyi hedef edinerek yola çıkmış bir topluluğuz.

İşte KIZILELMA VAKFI bu farkındalığı yapabilmek, Türk halkları arasında kültür tanıtımıyla ve en nihayetinde TÜRK BİRLİĞİ İLE BİRLEŞİK TÜRK DEVLETLERİ ülküsü ile yola çıkmış güzide insanların buluştuğu bir sivil toplum kuruluşudur.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Kızılelma Vakfı

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Levent GÖKDEMİR
Mehmet Levent GÖKDEMİR - 1 yıl Önce

Ulu ALLAH'ım. Bu kutlu dava yolunda birliğinizi kudretli kılsın. Muktedir olun...

Ibrahim ALTAY
Ibrahim ALTAY - 1 yıl Önce

KIZIL ELMA VAKFI 'nin kurulmuş olması isabetli olmuş , derin ve dolması gereken boşluğu doldurmuştur.
Cihan hiç olmadığı kadar egemen güçlerin oyuncağı haline getirilmiştir. Buna dur demenin zamani da gelmiştir , dur diyecek güce de bu millet sahiptir , yeter ki , sahipler sahiplensin. Işte bu vakifla yüce davanın sahiplenindigine inanıyor , derin ve engin çalışmalar ve başarılar diliyorum.
Işte bu vakifla

Salih OKUTAN
Salih OKUTAN - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun,çok onemli bir meselemiz inşAllah gerçekleşir, başarılarınızın devamını dilerim.Selamlar Tskler

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 1 yıl Önce

Vakifa katılmak katılmakistiyorum

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 1 yıl Önce

Vakifa katılmak katılmakistiyorum

Abdurrahman Yaray
Abdurrahman Yaray - 1 yıl Önce

Hayırlı bir teşebbüs olduğunu düşünüyorum. Bu yolda bizlere de düşen bir görev olursa başımız üstüne.
Ülkülerimizin başta Turanın salt kızılelma olarak kalmaması! dileğiyle.

Aynur Dağcıoğlu
Aynur Dağcıoğlu - 1 yıl Önce

Böylesine Değerli isimlerle bu oluşumun olması beni çok mutlu etti ülkemizin bu bozuk düzenine dur diyecek oluşumda ben de bir vatandaş olarak olmak isterdim Allahım utandırmasın yolunuz acık olsun ülkemin söz konusu olduğu her noktada elimi taşın altına koymaktan onur duyarım

Sinasi yılmaz
Sinasi yılmaz - 1 yıl Önce

Çok güzel hayırlı ve uğurlu olur inşAllah ülkücülerin toplanacağı bir çatı olabileceğini düşünüyorum emeği geçenlere tesekur ederim